Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Promocja potencjału naturalnego regionu pomorskiego

Zaborski PK Brda fot. Styl Beata Chojęta

Wśród wielu skarbów pomorskiego, natura jest tym najcenniejszym. Liczne obszary ochrony przyrody zajmują powierzchnię blisko 600 tys. hektarów, co stanowi niemal 1/3 powierzchni całego województwa. Na amatorów obcowania z przyrodą czekają dwa parki narodowe (Słowiński, Bory Tucholskie), a także jedenaście parków krajobrazowych i rezerwaty przyrody w liczbie 134, oplatające swoją siecią cały region. To wszystko stwarza ogromny potencjał dla turystyki przyrodniczej w pomorskim.  

Przyroda regionu to także idealna sceneria dla różnego rodzaju aktywności sportowych i rekreacyjnych. Niezliczone szlaki piesze, rowerowe, konne i kajakowe czekają na chętnych, oferując wprost zjawiskowe warunki do dbania o formę. Ofertę uzupełnia birdwatching, myślistwo czy wędkarstwo, które skupiają pasjonatów natury i rekreacji.

Szereg możliwości promocyjnych potencjału naturalnego regionu pomorskiego dało partnerstwo w międzynarodowym projekcie „Attractive Hardwoods. Best practise in tourism development, marketing and sustainable management of Attractive Hardwoods”, który ma na celu rozwój ekoturystyki w obszarach leśnych Południowego Bałtyku, nadanie znaczenia i podkreślenie wagi turystyce i rekreacji leśnej przy jednoczesnym zachowaniu równowagi  w aspekcie ochrony dóbr naturalnych. Więcej o projekcie

W ramach projektu Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna w pierwszej kolejności wyznaczyła priorytetowe aktywności dla regionu pomorskiego, w których znalazły się: birdwatching, myślistwo/łowiectwo, wędkarstwo, ścieżki przyrodnicze, szlaki turystyczne, slowlife, szlaki rowerowe, kajakowe, konne oraz biegi terenowe. Następnie we współpracy z tour operatorami i branżą turystyczną powstały tematyczne pakiety w oparciu o ofertę naturalną. Kolejnym etapem było przygotowanie zakładki Aktywnie w lesie na największym portalu turystycznym regionu pomorskiego – www.pomorskie.travel. Powstał również katalog ofert turystycznych, który jest materiałem wyjściowym do rozmów z tour operatorami podczas spotkań i wydarzeń branżowych. Pobierz: Folder Pomorskie Power of Nature. Podsumowaniem wczesniejszych działań będzie realizacja dwóch wizyt studyjnych dla reprezentantów blogosfery (5-7.06.2019) oraz tour operatorów (12-14.06) ukierunkowanych na poznanie naturalnych walorów przyrodniczych, atrakcyjnych ofert związanych z obszarów leśnych, kuchni bazującej na naturalnych produktach leśnych.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna