Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!

01 23 0685 MICHELIN Gdansk 900px

Złota gwiazdka Michelin została przyznana gdańskiej restauracji Arco by Paco Pérez w Gdańsku. Ale to nie wszystko, inspektorzy wyróżnili łącznie 19 miejsc! To duży sukces i nowy rozdział dla pomorskiej turystyki kulinarnej. Możemy być dumni!

Zielona gwiazdka, przyznawana restauracjom, które są wzorem do naśladowania w kwestii zrównoważonej gastronomi powędrowała do gdańskiej restauracji Eliksir!

W kategorii Bib Gourmand Restaurants, która oznacza dobry stosunek jakości do przystępnej ceny wyróżnionych zostało 5 restauracji: Hewelke, Treinta y Très, 1911 Restaurant, Vinissimo oraz Luneta & Lorneta Bistro Club z Ciekocinka.

Rekomendacje tego cenionego przewodnika otrzymało natomiast aż 13 trójmiejskich restauracji:  Eliksir, Fino, Mercato, Niesztuka, Piwna47, Ritz, True, Tygle, Butchery & Wine, Oberża 86, Cafe Xander, Fisherman oraz L’Entre Villes.

– Z duma obserwuję dynamiczny rozwój pomorskiej gastronomii. Gwiazdka Michelin to duże wyróżnienie, ale też potwierdzenie doskonałej jakości, jaką oferują nasze restauracje. Nasz lokalny produkt jest doskonałą bazą, ale dzięki kunsztowi gastronomów – szefów kuchni, kucharzy, managerów restauracji i właścicieli tych obiektów, zyskuje na popularności i spełnia oczekiwania gości z całego świata. Wyróżnienie od Michelin to potwierdzenie ciężkiej pracy branży gastronomicznej, również na rzecz naszego regionu, za co bardzo dziękuję – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Przewodnik Michelin dla branży gastronomicznej jest niemalże tym samym, czym Oskary dla branży filmowej. Miejsce w przewodniku to ogromne wyróżnienie dla restauracji, które poza uznaniem dotychczasowej pracy i doskonałych smaków ma jeszcze jeden walor – przyciąga nowych klientów z całego świata. Dotychczas w przewodniku były takie polskie miasta, jak Kraków, Warszawa oraz Poznań. Teraz przyszedł czas na region pomorski.

– To wspaniała wiadomość i potwierdzenie, że pomorska gastronomia rozwija się w najlepszym, możliwym kierunku. Wyróżnienie Michelin będzie inspiracją dla całej branży gastronomicznej, aby najlepsze pomysły znalazły się w karcie menu. Serdecznie gratuluję wyróżnionym restauracjom, a turystów – naszych gości,  zachęcam do poznania tej wyjątkowej oferty regionu podczas pomorskich podróży kulinarnych – mówi Marta Chełkowska, Prezes Zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Proces selekcji miejsc, które zostały poddane ocenie inspektorów Michelin był anonimowy. Restauratorzy nie wiedzieli czy reprezentanci Michelin gościli w ich progach. Dlatego radość zwycięskich restauracji jest dzisiaj ogromna. Branża świętuje!

– Od lat wspieramy lokalną gastronomię, dlatego wspaniale jest widzieć jej sukcesy! Zachęcamy mieszkańców naszego regionu oraz turystów do podróżowania po Pomorskim, szlakiem Michelin i nie tylko. Otwiera się nowy rozdział dla turystyki kulinarnej naszego regionu – podsumowuje Łukasz Magrian, dyrektor zarządzający Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Przewodnik Michelin pojawia się na rynku od 1900 roku i jest uznawany za najważniejszy przewodnik kulinarny na świecie. Stanowi numer jeden zarówno pod względem wysokości sprzedaży, jak i historii oraz reputacji. Dołączenie Pomorza potwierdza silną markę Polski na kulinarnej mapie Europy.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna