Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Europejska Noc Muzeów – podsumowanie

europejska noc muzeow 2019

Każdego roku Europejska Noc Muzeów to wyjątkowa okazja, żeby zwiedzić muzea z nieco innej perspektywy, niż codziennie. Placówki muzealne, jak i inne instytucje kultury, galerie miejskie i kluby przygotowują z tej okazji specjalną ofertę dla mieszkańców i turystów.

                Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna była w tym roku jednym ze współorganizatorów wydarzenia, które koordynował Instytut Kultury Miejskiej. Pomorski punkt informacji turystycznej znajdujący się w Bramie Wyżynnej w tym roku nie tylko służył jako informacja Europejskiej Nocy Muzeów, ale gościł też wyjątkowych kości z Lokalnej Organizacji Turystycznej Serce Kaszub.

                Goście z Kościerzyny i okolic przywieźli ze sobą góry przepysznego jedzenia, którego można było spróbować na miejscu. Były to m.in. wędzone sery, dżemy i smalec, przygotowane własnoręcznie przez Beatę Tam. Beatę i jej wspaniałe wyroby możecie spotkać w gospodarstwie agroturystycznym Wakacje Tam. Nie zabrakło również pysznego pieczywa, które na tę okazję upiekła królowa chleba, Karola Bober. Swoje wyroby, zarówno te spożywcze, jak i niesamowicie praktyczne i ciepłe produkty z wełny, prezentowała reprezentacja z Zagrody Podkówka. Kaszubską atmosferę można było również podziwiać w naszej piwnicy, którą na tę jedną noc zamieniliśmy w galerię sztuki. Swoje fotografie prezentowała tam Wiesława Nowakowska.

                Dziękujemy za przybycie naszym gościom z Kaszub, a także każdej z pośród blisko 300 osób, które postanowiły tego dnia odwiedzić nas w Bramie Wyżynnej. 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna