Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


O nas

logo na prot

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna już od 20 lat odpowiada za zintegrowane działania promocyjne na rzecz rozwoju i intensyfikacji ruchu turystycznego do regionu Pomorskiego. Ma formę stowarzyszenia, które powstało w listopadzie 2003 roku z inicjatywy 23 członków – założycieli.

Organizacja łączy interesy lokalnych samorządów, środowiska biznesowego oraz naukowego, kreuje wizerunek województwa pomorskiego, rozwija współpracę zarówno z branżą, jak i środowiskiem turystycznym na różnych poziomach systemu zarządzania turystyką. Poprzez realizację własnych oraz zagranicznych projektów przyczynia się do promocji oferty turystycznej regionu. Rozwijając własne produkty takie jak Pomorska Karta Turysty czy wycieczki jednodniowe Pomorskie Tours zaprasza mieszkańców i gości do odwiedzenia licznych atrakcji regionu pomorskiego. Z kolei w ramach Pomorskie Prestige promuje wysokojakościową ofertę kulinarną i SPA, rozwijając współpracę z branżą gastronomiczną i hotelarską.

Struktura członkowska PROT opiera się głównie na samorządach terytorialnych, lokalnych organizacjach turystycznych oraz fundacjach i innych stowarzyszeniach, ale ważną rolę odgrywają w niej przedsiębiorstwa prywatne czy uczelnie wyższe. Misją PROT jest integracja działań podejmowanych na rzecz rozwoju i promocji regionu. Główne rynki, na których PROT prowadzi działania promocyjne to przede wszystkim te, z którymi region posiada bezpośrednie połączenia komunikacyjne: lotnicze bądź promowe. Poza rynkiem niemieckim priorytetowa jest Skandynawia: rynek szwedzki, norweski, fiński oraz brytyjski. Od maja 2012 r. PROT prowadzi Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, które służy nie tylko turystom, ale także mieszkańcom Trójmiasta oraz regionu. W myśl założeń ma to być tętniąca życiem strefa turystyczna, wpisana w turystyczną przestrzeń Gdańska.

Duża aktywność na polu współpracy międzynarodowej i doświadczenia w realizacji wielu projektów współfinansowanych ze środków europejskich, w marcu br. przyniosła PROT wyróżnienie w postaci nadania statutu Lidera Obszaru Turystyki – Policy Area Coordinator w zakresie Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego.

Przyszłość PROT to kontynuacja realizacji działań służących budowania marki Pomorskiego i kreowania jej jako bezpiecznej i ciekawej destynacji turystycznej zarówno dla gościa z głębi Polski, jak też turysty zagranicznego.

 

Historia PROT w pigułce

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna