Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Kosmopolityczna stolica Polski – Gdańsk w niemieckim magazynie Geo Saison

neptun

 

W niemieckim miesięczniku turystycznym, Geo Saison, w dniu 1 października ukazał się trzynastostronicowy artykuł poświęcony Gdańskowi. Materiał powstał na podstawie wizyty studyjnej zrealizowanej przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną we wrześniu 2017 i jest zdecydowanie największą turystyczną publikacją poświęconą  miastu zamieszczoną w tym roku w prasie niemieckiej. Ekwiwalent reklamowy artykułu wyceniany jest na ponad 980 000 złotych.

Reportaż pt. „Polens weltoffene Prachtstadt”- Kosmopolityczna stolica Polski, przygotowany przez dziennikarkę Andreę Jeska, w całości poświęcony jest ofercie Gdańska i stanowi jego doskonałą rekomendację. Dotyka zarówno tematyki historycznej jak i szeroko pojętej kultury czy gastronomii. Dziennikarka prezentuje w nim także nowe i nieoczywiste miejsca, które jeszcze nieznane są niemieckim odbiorcom. Autorka wprowadza swoich czytelników w klimat miasta bogato dokumentując tekst zdjęciami przygotowanymi przez Dagmar Schwelle.

Artykuł opisuje Główne Miasto w Gdańsku, odkrywa przed czytelnikami historię Solidarności i zachęca do odwiedzenia Europejskiego Centrum Solidarności. Prezentuje nowe atrakcje miasta – Centrum 100cznia oraz Muzeum II Wojny Światowej rekomendując je jako ciekawe i warte uwagi. Amatorom sztuki wskazuje również Galerię Muralu na Zaspie.

Andrea Jeska podsumowuje artykuł zestawem cennych wskazówek dla planujących odwiedzić Gdańsk. Amatorom dłuższych wycieczek wskazuje także Sopot i Gdynię. Poleca także obiekty hotelarskie i gastronomiczne.

Geo Saison jest jednym z największych niemieckich wydawnictw o charakterze turystycznym. Miesięcznik ukazuje się w nakładzie 104 000 egzemplarzy, a zasięg gazety szacowany jest na 605 000  czytelników.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna