Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Wizyta studyjna w Pelplinie

pelplin

 

Pod koniec października pracownicy Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej uczestniczyli w wizycie studyjnej na terenie Pelplina zorganizowanej przez Panią Alicję Słyszewską, we współpracy z Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie.

Po spotkaniu z przewodnikiem w siedzibie DCIT nasi informatorzy odwiedzili słynną pelplińską katedrę. Przewodniczka Elżbieta Wiśniewska oprowadziła grupę po krużgankach i pokazała im skryptorium. W dalszej części zwiedzania informatorzy podziwiali wnętrze gotyckiej katedry oraz dowiedzieli się kilku faktów o jej powstaniu i historii. Kontynuując wizytę grupa udała się do Biblioteki Diecezjalnej, przechodząc przez przepiękny park, dla odwiedzających dostępny tylko przy zwiedzaniu z przewodnikiem. W budynku biblioteki, dzięki uprzejmości księdza Krzysztofa Kocha, informatorzy zapoznali się z ofertą edukacyjną oraz zwiedzili wnętrze instytucji. Wizyta nie mogła się odbyć bez odwiedzin w Muzeum Diecezjalnym, gdzie podziwiać można reprint największego skarbu Pelplina – Biblii Gutenberga (oryginał jest prezentowany tylko przy specjalnych okazjach). Prócz tego najsłynniejszego eksponatu grupa miała okazję odwiedzić między innymi skarbiec, wyposażony w wyroby złotnicze. Kolejnym punktem wizyty były pelplińskie cmentarze, na których spoczywa wiele zasłużonych dla Pelplina i całego Kociewia osób, takich jak Stefan Łaszewski, Dominik Konstantyn czy Janusz Pasierb. Zwiedzanie skończyło się w kościele pw. Bożego Ciała.

Na koniec wizyty odbyło się spotkanie z Panią Alicją Słyszewską oraz z przedstawicielami promocji Urzędu Miasta Pelplina. Rozmawiano na temat cyklicznych wydarzeń organizowanych w mieście, a także o wydawanych o Pelplinie materiałach. Pan Ryszard Rogaczewski opowiedział również o historii słynnej pelplińskiej Biblii, a Pan Bogdan Wiśniewski przybliżył im życiorys Janusza Pasierba.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu tej wizyty, a w szczególności Pani Alicji Słyszewskiej. Dzięki takim wizytom nasi informatorzy mają niepowtarzalną okazję poznać wspaniałe zakątki województwa pomorskiego i znacznie poszerzają swoją wiedzę.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna