Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Wizyta w Gdańsku Christine van Blokland, autorki programu Curious Traveler

Top do artykułu

W dniach 08-11.06.2023r. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Chicago zorganizowała podróż prasową amerykańskiej dziennikarki – Christine van Blokland, autorki programu Curious Traveler: https://curioustravelertv.com/ , https://www.pbs.org/show/curious-traveler/, która przyjechała do Gdańska wraz z 3-osobową ekipą TV.

Dziennikarka, po wizycie w Krakowie i Warszawie, odwiedziła Gdańsk, aby przygotować materiał o bogatej historii miasta, jego architekturze, ciekawych zakątkach i najważniejszych atrakcjach. Christine, dzięki uprzejmości partnerów i członków PROT, odwiedziła: Europejskie Centrum Solidarności, oddziały Muzeum Gdańska – Muzeum Bursztynu, Ratusz Głównego Miasta i dawny Zespół Przedbramia oraz Bazylikę Mariacką i Oliwę z Archikatedrą i Parkiem Oliwskim im Adama Mickiewicza. Wizytę uprzyjemnił rejs Galeonem Lew na Półwysep Westerplatte.

Curious Traveler cieszy się dużą popularnością w USA i jest emitowany praktycznie na wszystkich kanałach telewizji publicznej (PBS, CreateTVChannel, Paszport PBS) oraz w międzynarodowych serwisach streamingowych: Amazon Prime Video, Viajar (Hiszpania), Little Dot Studios (Wielka Brytania), Voice of America (Bliski Wschód), SBS Australia, GoTraveler (cały świat). Ponadto jest dostępny w liniach lotniczych: American Airlines, EVA Air, Qatar, FinnAir, Air Canada oraz na liniach wycieczkowych: Oceania Cruises, AMAWaterways, SpaFax

Średnia oglądalność dla pierwszej emisji to 500-650 000 widzów na odcinek tygodniowo (odcinki powtarzają się przez ponad 5 lat). Program kierowany jest do odbiorców zamożnych, wykształconych, w wieku 35+, którzy, jak szacuje się, odbywają 3 międzynarodowe podróże rocznie.

Z niecierpliwością czekamy na efekty wizyty.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna