Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Wizyta dziennikarzy francuskiej telewizji – France 2

france 2

We współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu do odwiedzenia Pomorskiego udało się nam zaprosić przedstawicieli jednego z najbardziej wpływowych francuskich mediów.
W dniach 7-12 czerwca 2018 Gdańsk, Sopot oraz Gdynię odwiedzą dziennikarze francuskiej telewizji publicznej France 2. Podczas wizyty przygotowany zostanie materiał filmowy, który wyemitowany zostanie na przełomie lipca i sierpnia w paśmie śniadaniowym, w czasie największej oglądalności. Pozwoli to dotrzeć z informacją o atrakcjach turystycznych do ponad 1 500 000 widzów śledzących poranny program oraz 10 000 użytkowników odwiedzających stronę internetową programu Telematin.
Wizyta ta jest dla Trójmiasta wielkim wyzwaniem gdyż prowadzący program dziennikarz jest osobą niepełnosprawną i odkrywa miasto z poziomu osoby samodzielnie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Przygotowanie programu wymagało spojrzenia na atrakcje turystyczne i najbardziej popularne miejsca pod zupełnie innym kontem.
Materiał przygotowywany podczas pobytu będzie składał się z dwóch części. Pierwsza część będzie miała charakter turystyczno-kulturalny a druga lifestylowy. W ramach programu wizyty goście odwiedzą Główne Miasto w Gdańsku, Teatr Szekspirowski, Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku. Ponadto zaplanowano również spacer po Parku Oliwskim wizytę w oliwskiej katedrze. W Sopocie dziennikarze odwiedzą molo, zobaczą pokaz live cookingu oraz przespacerują się ulicą Boh. Monte Cassino. Uroki Gdyni podziwiać będą z Kamiennej Góry, odwiedzą również Skwer Kościuszki, Bulwar i szlak Architektury Modernistycznej. Podczas przygotowania drugiej części materiału spotkają się z Francuzem mieszkającym na stałe w Gdańsku.
Przygotowany program pozwala na ominięcie jak największej ilosći barier architektonicznych co pozwoli dziennikarzom na zaprezentowanie Trójmiasta jako ciekawej destynacji turystycznej również dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna