Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Wizyta studyjna przedstawicieli branży turystycznej z Kantonu

chinska wizyta

W dniach 2-4 czerwca z krótką ale intensywną wizytą studyjną w regionie Pomorskim gościli chińscy touroperatorzy i menadżerowie firm turystycznych z Kantonu i południowych prowincji Chiń.

Pobyt w regionie Pomorskim był częścią ogólnopolskiej wizyty studyjnej, którą organizował ośrodek POT w Pekinie wraz z PROT i liniami lotniczymi Finnair. Dla większej części 12 osobowej grupy była to pierwsza wizyta w Polsce, tym bardziej cieszy fakt, że dzięki staraniom PROT Gdańsk znalazł się w planie podróży i z relacji uczestników wynika, że definitywnie skradł ich serca.

Podczas wizyty zaprezentowana została oferta turystyczna i lifestylowa regionu pomorskiego, w tym  możliwości  Zamku w Gniewie i Muzeum Zamkowym w Malborku. Prezentacja walorów Gdańska i Sopotu  poza wizytą na turystycznym szlaku zwiedzania, skupiła się na ofercie związanej z bursztynem. Pobyt zakończył się wizytą w jednej z kaszubskich miejscowości wypoczynkowych.  Dopełnieniem prezentacji oferty było spotkanie branżowe z przedstawicielami PROT oraz gdańskiej firmy Tarifa.

Przypomnijmy: wydawca miesięcznika National Tourism – najważniejszego magazynu B2B dla chińskiej branży turystycznej przyznał Polsce prestiżową nagrodę National Tourism Award 2017 w kategorii „Najbardziej popularne cele podróży”.

Popularność Polski jako celu podróży turystycznych Chińczyków potwierdzają też dane statystyczne. W latach 2016-17 liczba turystów chińskich przyjeżdżających do Polski wzrosła o ponad 115 proc. Szacunki mówią, że w 2017 roku przyjechało do Polski 130 tys. turystów z samych Chin, oraz  10 tys. z Hongkongu. Goście z Państwa Środka zajmują też pierwsze miejsca na liście wydawanych funduszy. Przeciętnie, podczas pobytu w naszym kraju Chińczyk wydaje 7,9 tys. zł.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna