Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • slider bon turystyczny
    Ustawa o Bonie Turystycznym wchodzi w życie


Światowy Dzień Kociewia 2019

wiatowy Dzień Kociewia 2019

W ostatnią niedzielę, 10 lutego, obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Święto to ustanowiono dzięki działaniom LOT Kociewie oraz Stowarzyszenia Kultura Kociewia ze Starogardu Gdańskiego w 2007 roku. Data ta nie jest przypadkowa, w czasie wojen napoleońskich, podpułkownik Józef Hurtig w swoim meldunku do Jana Henryka Dąbrowskiego wspomniał, że wysyła jeden ze swych patroli „ku Gociewiu”. Jest to pierwsza znana wzmianka o tym regionie i dlatego właśnie Światowy Dzień Kociewia obchodzimy 10 lutego.

Z tej okazji Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna gościła w Bramie Wyżynnej reprezentację Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina oraz Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie. Prezentowany był reprint słynnej Biblii Gutenberga, można było spróbować swoich sił w warsztatach pisania gęsim piórem oraz zapoznać się z lokalnymi kociewskimi tradycjami i historią tego pięknego regionu.

Mieliśmy również przyjemność zaprezentowania lokalnych przysmaków. Mieszkańcy i turyści chętnie próbowali słynnych kociewskich produktów wykonanych przez Panią Krystynę Gierszewską, m.in. fefernuski, zarejestrowane na Liście Produktów Tradycyjnych. Swoje produkty oferowali również pszczelarze z Rodzinnej Pasieki Szwałek. Wyroby i produkty można było zakupić i zabrać ze sobą do domu!

Bardzo dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Zabytków Pelplina oraz Diecezjalnemu Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie za pomoc w zorganizowaniu tego szczególnego dnia, a także wszystkim lokalnym producentom, przewodnikom i wszystkim zaangażowanym osobom!

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna