Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Spotkanie członków programu Interreg Południowy Bałtyk

main2

Za nami doroczne spotkanie członków programu Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027. Dwudniowe wydarzenie, które odbyło się w dniach 20-21 września, było  jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem nowej perspektywy programowania 2021-2027 dla Programu.

Aż 120 przedstawicieli projektów realizowanych w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 wzięło udział w spotkaniu, które odbyło się w gościnnych progach hotelu Sopot Marriott Resort & Spa.

Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Komisji Europejskiej oraz Instytucji Zarządzającej z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Na spotkaniu obecni byli też przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która koordynuje Obszar Tematyczny Turystyka dla wszystkich państw bałtyckich działających wspólnie w ramach Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego.

„Zjednoczeni przez morze w działaniu na rzecz niebieskiej i zielonej przyszłości: Innowacyjny, Zrównoważony, Atrakcyjny i Aktywny Południowy Bałtyk” – tak brzmi motto nowego Programu.

Koordynatorzy uczestniczyli w debatach panelowych dotyczących nowych możliwości współpracy międzynarodowej w regionie oraz w warsztatach tematycznych dotyczących 4 priorytetów Programu, w tym Priorytetu 3 – „Atrakcyjny Południowy Bałtyk” dotyczący aktywowania potencjału turystycznego obszaru Południowego Bałtyku.

Program w nowej perspektywie 2021-2027 wspierać będzie projekty transgraniczne w zakresie:

  • cyfryzacji,
  • wzmacniania łączności regionu poprzez internacjonalizację,
  • wspierania przejścia na zieloną energię,
  • promowania zrównoważonego wykorzystania wody,
  • promowania transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ),
  • rozwoju zrównoważonej, odpornej i innowacyjnej turystyki,
  • wzmocnienia zdolności współpracy podmiotów obszaru Południowego Bałtyku.

Jeszcze w tym roku pojawią się nowe konkursy w programie Interreg Południowy Bałtyk. Już niebawem rusza nabór na projekty zalążkowe (seed money). Realizacja projektu seed money obejmować może m.in.: poszukiwanie zagranicznych partnerów projektowych, badania i analizy dotyczące problematyki przyszłego projektu, czy organizację warsztatów i spotkań partnerskich. Projekty seed money będą musiały wpisywać się w zakres tematyczny nowego programu na lata 2021-2027. Nabór odbędzie się  w terminie 27 września – 21 listopada 2022.

Więcej informacji o możliwościach finansowania projektów turystycznych w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2021-2027 można znaleźć na oficjalnej stronie Programu www.southbaltic.eu

PATOURISM logotype cmyk
Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna