Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Etap regionalny Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT rozstrzygnięty

CERTYFIKAT 2022 PL

W ramach etapu regionalnego komisja konkursowa przy PROT dokonała oceny zgłoszonych produktów. Tym samym do etapu krajowego konkursu w kategorii Certyfikat POT zarekomendowano udział 3 produktów:

Akwarium Gdyńskie – Mające swoją siedzibę w modernistycznej bryle budynku, Akwarium kryje ponad 130 ton wody, w których na co dzień żyje prawie 2 tysiące zwierząt wodnych i wodno-lądowych.

Columbus Festiwal Wiatru Ustka – Największe wydarzenie sezonu letniego w Ustce, jedno z największych wydarzeń Pomorza Środkowego. W trakcie imprezy odbywają się zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe, pokazy pirotechniczne okraszone koncertem gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku – Słupskie Muzeum jest znane z największej na świecie kolekcji związanej z Witkacym, ale posiada różnorodne zbiory. Szczególną uwagę poświęca się tu obiektom związanym z historią, kulturą i tradycjami Pomorza, włączając w to okres po 1945 r. Oprócz siedziby w Słupsku posiada oddziały na wolnym powietrzu: Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie

W kategorii Certyfikat Specjalny powalczy Dom Zdrojowy w Brzeźnie to najstarszy, zachowany do dziś, przykład oryginalnej infrastruktury kuracyjnej na całym wybrzeżu Zatoki Gdańskiej. Po gruntownej rewaloryzacji pod okiem Hevelianum, został otwarty w grudniu 2021 r., łącząc funkcje noclegową, restauracyjną i edukacyjną.

W kategorii Złoty Certyfikat Województwo Pomorskie reprezentować będzie zdobywca Certyfikat POT w roku 2018 Hevelianum.

Wszystkim laureatom gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia w konkursie krajowym.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna