Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Rozbudowany Terminal T2 Portu Lotniczego Gdańsk czeka na pasażerów

strona główna PROT

Port Lotniczy w Gdańsku ma nową przestrzeń, która zwiększy komfort obsługi podróżnych. Rozbudowany terminal pasażerski T2 został otwarty w czwartek, 23 czerwca, z udziałem kilkuset gości. Pirs zachodni zostanie oddany do użytku pasażerów do końca czerwca 2022. Składamy gratulacje dla członka PROT. Jesteśmy dumni, że gdańskie lotnisko tak prężnie się rozwija.

Otwarcie pisu zachodniego było hucznym wydarzeniem. Wzięli w nim udział lokalni włodarze: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała oraz były prezydent RP Lech Wałęsa, patron gdańskiego lotniska. Otwarcie nowej przestrzeni miało bogatą oprawę artystyczną i wizualną. Przyciągnęło przedstawicieli różnych środowisk: przedsiębiorców, przedstawicieli branży kulturalnej, naukowej oraz turystycznej.

Gospodarz wydarzenia, prezes lotniska Tomasz Kloskowski, nie krył dumy, że mimo niesprzyjających warunków udało się zakończyć wielką inwestycję.

Kończy się kolejny wielki etap inwestycyjny na naszym lotnisku. Za nami trudny czas dla branży lotniczej. W Porcie Lotniczym Gdańsk wykorzystaliśmy jednak pandemię koronawirusa, by dokonać skoku rozwojowego, który pozycjonuje nas w czołówce i daleko przed konkurencją. Podjęliśmy śmiałą decyzję i zrealizowaliśmy inwestycję, mimo kryzysu w lotnictwie i strat, które ponosiły firmy w naszej branży. Z perspektywy czasu, sytuacji na rynku inwestycyjnym i budowlanym, wzrostu cen i galopującej inflacji, budowa pirsu została wykonana na dobrych warunkach i za dobrą cenę – mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Większy terminal pasażerski T2 to dobra wiadomość szczególnie dla podróżnych latających do krajów spoza strefy Schengen, takich jak Wielka Brytania, Irlandia czy Gruzja oraz do wakacyjnych miejsc w Turcji, Egipcie, a niedługo także w Meksyku, Dominikanie i Tajlandii oraz na Zanzibarze i Kubie. Podróżujący do tych miejsc będą obsługiwani w nowym pirsie.

Oddajemy pasażerom nową, komfortową przestrzeń, dzięki której ich obsługa będzie szybsza, sprawniejsza i prowadzona w doskonałych warunkach. Port Lotniczy Gdańsk wkracza na wyższy poziom obsługi i mamy nadzieję, że odczują to nasi goście. To szczególnie ważne w przededniu sezonu wakacyjnego, który, mamy nadzieję, będzie dla nas bardzo pracowity, dzięki ciągle zwiększającej się liczbie pasażerów – dodał Tomasz Kloskowski.

Więcej na temat inwestycji w artykule na stronie Pomorskie Prestige.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna