Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Pytanie na śniadanie w Pomorskim

IMG 9781

29.06.2022r powiat bytowski w regionie pomorskim odwiedziła Telewizja Polska, aby przygotować materiał do emisji jednego z odcinków Pytania na Śniadanie z cyklu PNŚ na lato – Odpoczywaj w Polsce. Tematami przewodnimi programu będą turystyka kulinarna oraz szlaki kajakowe w regionie pomorskim.

Ekipa telewizyjna odwiedziła gospodarstwo Kaszubskie Zioła, położone w gminie Bytów, na obszarze objętym siecią Natura 2000, gdzie właścicielki, P. Grażyna i Bożena Ekiert, z uprawianych ziół tworzą z ogromną pasją m.in. zdrowotne herbaty, miody, konfitury czy wzmacniające napoje na bazie naturalnych składników.

Następnie dziennikarze przenieśli się do Łupawska, gdzie znajduje się baza kajakowa, aby zaprezentować możliwości uprawiania turystyki aktywnej na tutejszych rzekach. Warte podkreślenia jest, że Pomorskie jest najlepszym miejscem do uprawiania tego rodzaju turystyki w Polsce pod względem atrakcyjności i długości szlaków kajakowych.

W nagraniu udział również wzięli: Rafał Koziorzemski, właściciel i szef kuchni restauracji Fisherman w Sopocie, który przygotował regionalne danie z wykorzystaniem ziół zebranych w gospodarstwie Kaszubskie Zioła oraz Andrzej Tenderenda, od wielu lat zajmujący się organizacją spływów kajakowych, który podzielił się z widzami swoim doświadczeniem z zakresu organizacji wyprawy kajakiem na pomorskich rzekach.

Projekt realizowany jest we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną.

Emisja pomorskiego odcinka PNŚ na lato już 14 lipca 2022r. Zapraszamy!

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna