Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


PROT zorganizował 15te Bałtyckie Forum Turystyczne w Tallinie

top

W samym sercu Tallina, gdzie średniowieczny urok spotyka się z nowoczesnymi innowacjami, 11 października 2023 odbyło się Baltic Sea Tourism Forum 2023, które zgromadziło ponad 100 uczestników z całego Regionu Bałtyckiego i dalszych części Europy. Na malowniczym tle Morza Bałtyckiego wizjonerzy zebrali się, aby dyskutować i tworzyć idee, torując drogę dla bardziej ekologicznego i zrównoważonego regionu Morza Bałtyckiego.

15te Bałtyckie Forum Turystyczne zostało zorganizowane przez Koordynatorów Turystyki Obszaru Polityki EUSBSR z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przy wsparciu Rady fińskiego Regionu Oulu. Event zgromadził ekspertów turystycznych, przedstawicieli  miast i regionów, środowisk akademickich i liderów branży, którzy dyskutowali o palących kwestiach dotyczących praktyk w zakresie zielonej turystyki, zrównoważonego żeglarstwa i tzw. turystyki „cruisingowej”, nowych trendów w turystyce i działań w zakresie turystyki regeneracyjnej. Podkreślono również inicjatywy wzmacniające pozycję lokalnych przedsiębiorstw i chroniące dziedzictwo kulturowe, pokazując, w jaki sposób odpowiedzialna turystyka może wzmacniać społeczności lokalne przy jednoczesnym zachowaniu ich wyjątkowej tożsamości.

Omówiono pomysły takie jak wspólne projekty ponadnarodowe, wspólne zasoby i programy wymiany wiedzy, obiecując przyszłość, w której region bałtycki rozwija się w sposób zrównoważony. Wspaniale było mieć na miejscu przedstawicieli Wspólnego Sekretariatu Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego i Programu Interreg Południowy Bałtyk, niektórzy uczestnicy wykorzystali to do skonsultowania na Forum swoich pomysłów na projekty.

Forum Turystyki Morza Bałtyckiego 2023 było konferencją, wezwaniem do działania i zobowiązaniem do uczynienia turystyki bardziej ekologiczną i zrównoważoną.

Sesja końcowa podsumowała dzień wypełniony tematami turystycznymi i ujawniła miejsce i datę przyszłorocznego BSTF – wydarzenie odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2024 r. w Oulu w Finlandii.

Prezentacje z Forum Turystyki Morza Bałtyckiego 2023 dostępne są TUTAJ (podlinkuj proszę:

https://www.eusbsr.eu/pa-tourism-news/591570-highlights-from-the-baltic-sea-tourism-forum-2023)

 

Pełna galeria zdjęć TUTAJ (https://www.flickr.com/photos/199326266@N03/sets/72177720311896226/ )

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna