Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Podsumowanie kampanii “Pobytu Baltu” na rynku czeskim

pobytubaltu

Kampania promocyjna na rynku czeskim pt. „Pobytu Baltu” (Urlop nad Bałtykiem) organizowana przez PROT przy wsparciu ZO POT w Pradze została zakończona.

Kampania realizowana była od 1 do 29 czerwca 2023 w czeskiej sieci internetowej Seznam, która jest największą wyszukiwarką internetową w tym kraju. Termin został wybrany tak aby przed rozpoczęciem czeskich wakacji udało nam się pokazać Pomorskie jako atrakcyjną turystycznie destynację z prostym i krótkim dojazdem. Łączy się to z uruchomieniem nowego bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Pragą a Gdańskiem, połączeniem kolejowym do Łeby i Ustki a także ukończoną prowadzącą do Gdańska trasą A1. Pomorskie cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych sąsiadów a kampania promocyjna pozwoliła nam dotrzeć do znaczącej ilości turystów i przekazać im wyjątkowo atrakcyjną ofertę regionu.  

Czechy do dla Pomorskiego rynek perspektywiczny. Zarówno duże miasta ja i mniejsze miejscowości coraz częściej artykułują wzrost turystów z Czech. Celem kampanii było więc zaprezentowanie czeskim użytkownikom potencjału i piękna pomorskiego wybrzeża Bałtyku. Na stronie internetowej znalazło się wiele informacji o regionie i jego atrakcjach turystycznych wzbogaconych o piękne zdjęcia. Zaprezentowano hotele, restauracje i atrakcje z najpopularniejszych ośrodków turystycznych nad morzem: Gdańska, Sopotu, Gdyni, Władysławowa, Łeby, Ustki i Krynicy Morskiej. Do oferty każdego z partnerów dołączony był link do strony tak aby odwiedzający mogli zapoznać się bezpośrednio z jego ofertą. Dodatkowym atutem akcji „Pobytu Baltu” był konkurs skierowany do odwiedzających stronę. Pytanie konkursowe brzmiało „Dlaczego chcesz przyjechać do Pomorskiego?”. Podczas kampanii osiągnęliśmy ponad 8 000 000 wyświetleń i 55 000 wejść na stronę www.pobytubaltu.cz

Konkurs został rozstrzygnięty 30.06 a zwycięzcy otrzymali vouchery pobytowe do hoteli w Gdańsku i Ustce, vouchery do restauracji oraz teatru.

Dzięki zgromadzonej bazie mailowej atrakcyjność pomorskich obiektów będziemy mogli przekazać użytkownikom ponownie, przesyłając im newsletter z informacjami dotyczącymi Pomorskiego.

Akcja promocyjna „Pobytu Baltu” została przeprowadzona przy wsparciu Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Instytutu Polskiego w Pradze.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna