Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Kulinarna podróż Roberta Makłowicza po Pomorskim

Robert Makłowicz main2

Znany i ceniony polski dziennikarz, pisarz, publicysta, krytyk kulinarny, podróżnik Robert Makłowicz ponownie gości w Pomorskim. Tematem przewodnim podróży po regionie jest gęsina i lokalne produkty, które zostaną zaprezentowane w trzech odcinkach filmowych na oficjalnym kanale You Tube Makłowicza. Publikacja pierwszego materiału video planowana jest na koniec października.

To już druga kulinarna wizyta Roberta Makłowicza w Pomorskim. Rok temu podróżnik odwiedził nasz region wiosną. Wówczas zanurzył się w tradycjach browarniczych oraz alkoholowych i koncentrował uwagę na lokalnych produktach, takich jak ryby i truskawka kaszubska. Owocem pobytu Makłowicza w Pomorskim były cztery odcinki video, w których zaprezentował Gdańsk, Sopot, Gdynię oraz Wybrzeże Słowińskie, Kaszuby Północne i Bory Tucholskie.

Tym razem tematem przewodnim wizyty Makłowicza są lokalne produkty takie jak: gęsina, żurawina, sery kozie i kaszubskie zioła.  Krytyk kulinarny z Krakowa odbędzie degustację okraszoną wspomnieniem gęsinowych tradycji w dwóch gdańskich restauracjach: Canis i Eliksir.

W Słupsku odwiedzi restaurację Dym Na Wodzie, gdzie spróbuje lokalnej kuchni. Odwiedzi też producenta lokalnych serów w Swołowie. Zajrzy do Pałacu Łebunia w powiecie lęborskim, a w powiecie bytowskim odkryje sekrety gospodarstwa Kaszubskie Zioła. Być może wybierze się też na bagna w okolicy Kościerzyny, gdzie rośnie żurawina, która jesienią króluje w kuchni i na pomorskich stołach.

Podczas pobytu Roberta Makłowicza w Pomorskim nie zabraknie również wątków kulturalnych i turystycznych. Publicysta odwiedzi słupski Ratusz, Muzeum Pomorza Środkowego wraz z wystawą Witkacego, a także Muzeum Kultury Ludowej Pomorza Środkowego w Swołowie.

Odcinki filmowe realizowane są w ramach projektu Pomorskie Prestige, który ma na celu promocję oferty premium regionu pomorskiego, w tym kulinariów.

Zapraszamy do oglądania!

Odcinek 1 Trójmiasto https://www.youtube.com/watch?v=ip3kb4gVxRY&t=5s

Odcinek 2 Słupsk i okolice https://www.youtube.com/watch?v=Yn0Cxewgj5E

Odcinek 3 Kaszuby i powiat lęborski – https://www.youtube.com/watch?v=XT2uhzdRvMQ

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna