Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny

ZŁOTY CERTYFIKAT PL

Po rocznej przerwie powraca konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny. Liczba tych, którym przyznany został Certyfikat POT cały czas rośnie.

Polska Organizacja Turystyczna 18 raz prowadzi konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu.  Co rok w ich ocenie Kapituła zwraca szczególną a dostępność produktu turystycznego dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej  to najważniejsza nagroda w dziedzinie turystyki, stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju i nawet za granicą.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym w pięciu kategoriach. Wydarzenie cykliczne; Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna; Obiekt; Szlak; Miejsce – obszar. Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji jest Złoty Certyfikat, który może otrzymać produkt turystyczny nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT.  Co roku przyznawanych jest aż 10 Certyfikatów POT, dla produktów które spełniają wszelkie kryteria oceny i są na rynku dłużej niż dwa lata. Od kilku roku kapituła konkursowa może także wyróżnić Certyfikatem Specjalnym produkty turystyczne, które są na rynku krócej niż przez dwa lata, ale już mają duży potencjał. Głos w konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych, oceniającą  wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów. Głosowanie odbywa się na serwisie polska.travel., gdzie użytkownicy Internetu kierując się subiektywną oceną odwiedzanych miejsc i wrażeniami z udziału w wydarzeniach, wybierają  jeden produkt z pośród zgłoszonych do głosowania produktów.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 150 tys. złotych. Ostatnim laureatem głównej nagrody w roku 2019 była Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Poprzedni laureaci konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowani są na Narodowym Portalu polska.travel. Z roku 2019 są wśród nich dwa produkty z województwa pomorskiego: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.

Chcesz zdobyć najcenniejsza nagrodę w branży turystyki? Wejdź na stronę https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs i zgłoś swój udział. Na zgłoszenia w etapie regionalnym czekamy do 17 września 2021 r.. Więcej szczegółów dot. aplikacji udziela Agnieszka Matuszewska a.matuszewska@prot.gda.pl.

Regulamin konkursu: https://konkurs.pot.gov.pl/regulaminy/pot2021.pdf

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna