Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022

CERTYFIKAT 2022 PL

Polska Organizacja Turystyczna 19 raz prowadzi konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Tym samym Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz kolejny przeprowadza etap regionalny tego konkursu w Województwie Pomorskim.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu.  Co rok Kapituła konkursu zwraca szczególną a dostępność produktu turystycznego dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej  to najważniejsza nagroda w dziedzinie turystyki, stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju i nawet za granicą.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym w pięciu kategoriach:

  • Wydarzenie cykliczne
  • Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna
  • Obiekt
  • Szlak
  • Miejsce – obszar.

Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji jest Złoty Certyfikat, który może otrzymać produkt turystyczny nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT.  Co roku przyznawanych jest aż 10 Certyfikatów POT, dla produktów które spełniają wszelkie kryteria oceny i są na rynku dłużej niż dwa lata. Od kilku roku kapituła konkursowa może także wyróżnić Certyfikatem Specjalnym produkty turystyczne, które są na rynku krócej niż przez dwa lata, ale już mają duży potencjał. Głos w konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych, oceniającą  wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów. Głosowanie odbywa się na serwisie polska.travel., gdzie użytkownicy Internetu kierując się subiektywną oceną odwiedzanych miejsc i wrażeniami z udziału w wydarzeniach, wybierają  jeden produkt z pośród zgłoszonych do głosowania produktów.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 200 tys. złotych realizowana w roku 2023.

Poprzedni laureaci konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowani są na Narodowym Portalu polska.travel.

Wejdź na stronę https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs i zgłoś swój udział !

Na zgłoszenia w etapie regionalnym czekamy do 6 września 2022 r.. Więcej szczegółów dot. aplikacji udziela Agnieszka Matuszewska a.matuszewska@prot.gda.pl , tel.: 500-170-430

Regulamin konkurs 2022

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna