Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • komunikat slider
    Przejście w tryb pracy zdalnej


Historia ze szczęśliwym zakończeniem

muzeum ii wojny światowej

Wizyta studyjna hiszpańskich dziennikarzy, reprezentujących takie media jak RTVE, NG web, Periodico, La Razon, La Vanguardia  czy Historia, pod hasłem Historie ze szczęśliwym zakończeniem, organizowana przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Madrycie i przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta Gdańska oraz instytucji kulturalnych, współpracujących z PROT, odbędzie się w terminie 05 – 08.09.2019r.

Program zwiedzania związany jest przede wszystkim z rocznicą wybuchu II wojny światowej, w związku z tym goście odwiedzą Gdańsk z Muzeum II Wojny Światowej, Westerplatte i Wartownię nr 1 oraz Europejskie Centrum Solidarności. Podróż będzie także okazją do nocnego zwiedzania zamku w Malborku oraz  spaceru po urokliwym kurorcie, jakim jest niewątpliwie Sopot.

Wizyta gości z Hiszpanii wiążę się również z dużym wydarzeniem, ważnym dla Gdańska, które miało miejsce 13 czerwca 2019 r. w Oviedo, gdzie ogłoszono decyzję przyznania Miastu Gdańsk Nagrody Księżnej Asturii za 2019r. w kategorii Zgoda (de la Concordia). Wyróżnienie jest przyznawane za działania mające na celu obronę praw człowieka, promocję i ochronę pokoju, wolności i solidarności. Nasze miasto dołączyło do znamienitego grona laureatów, wśród których wskazać można m.in: Unię Europejską, Jane Goodall, Stephena Hawkinga czy Petera Brooka.


Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna