Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • slider bon turystyczny
    Ustawa o Bonie Turystycznym wchodzi w życie


Pomorskie produkty turystyczne powalczą o Certyfikat POT

certyfikat pot

Cztery produkty turystyczne z województwa pomorskiego powalczą w krajowym etapie konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT. Muzea: Emigracji w Gdyni i II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Festiwal Latawców organizowany w Łebie zostały najwyżej ocenione na etapie regionalnym przez kapitułę powołaną przez biuro PROT i to właśnie te trzy produkty będą reprezentować nasz region w ogólnopolskiej rywalizacji. W walce o Złoty Certyfikat naszym reprezentantem będzie gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT.

Kolejna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród operatorów produktów turystycznych z naszego regionu. Ostatecznie w kategorii podstawowej konkursu na Certyfikat POT, ocenę formalną przeszło 7 zgłoszeń wśród nich: Gdańsk City Break, Lisewski Dwór, Międzynarodowy Festiwal Latawców, Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach oraz Szlak Dworów i Pałaców Północnych Kaszub. Najwyższą ocenę kapituły, w skład której weszli przedstawiciele mediów, licencjonowanych przewodników turystycznych oraz biura i zarządu Pomorskiej ROT otrzymało Muzeum Emigracji w Gdyni i to właśnie ten produkt będzie dodatkowo startował w konkursie internautów, który ruszy w drugiej połowie września. Na kolejnych pozycjach znalazły się Muzeum II Wojny Światowej oraz Festiwal Latawców. Trzy najwyżej ocenione wnioski przechodzą do etapu krajowego, w którym zostaną ocenione i zestawione z produktami turystycznymi z pozostałych 15 województw. Finalnie 10 produktów z całej Polski otrzyma Certyfikat POT.

O najważniejsze wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu – Złotu Certyfikat, powalczy również Centrum Nauki EXPERYMENT. Jest to nagroda przyznawana produktom turystycznym, które rozwinęły się na przestrzeni kolejnych lat po tym jak zostały nagrodzone zwykłym certyfikatem. Nagrodą główną w Konkursie dla produktu turystycznego, który został wyróżniony Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii promocyjnej w roku 2020 o wartości nie mniejszej niż 150 000 zł.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, ostateczne rozstrzygnięcia poznamy na gali wręczenia Certyfikatów – 28  listopada 2019 r. w Warszawie.   

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna