Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • komunikat slider
    Przejście w tryb pracy zdalnej


GDAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY NAJPIĘKNIEJSZYM W EUROPIE? GŁOSUJMY!

3A. BCM 2020 NOMINEE BLUE

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market 2020”, organizowanym przez European Best Destination. Gdańsk znalazł się w doskonałym towarzystwie dwudziestu najpiękniejszych europejskich jarmarków (m. in. w Wiedniu, Budapeszcie, Dreźnie, Brukseli, Norymberdze, Bazylei czy Lipsku).

Głosować można poprzez portal  www.christmas.ebdest.in od 29 listopada do 10 grudnia 2019 r. (wolno oddawać jeden głos dziennie z jednego IP).  

Bądźcie wytrwali!

Jarmark Bożonarodzeniowy, zlokalizowany w historycznym centrum pięknego Gdańska jest jak bajka. Urzeka turystów i mieszkańców Trójmiasta. Wyjątkową atmosferę tworzy przede wszystkim oryginalna, budująca klimat scenografia. Są tu uliczki wytyczone tylko na ten szczególny czas: Czekoladowa, Cynamonowa, Anielska czy Wigilijna. Jest Łoś Lucek, który nuci, mruczy i przemawia ludzkim głosem. Wysoko z Anielskiego Młyna spoglądają na nas Trzej Królowie, anioły i święci. Pojawiają się tu elfy, Królowa Śniegu ze swoją świtą i rozśpiewani kolędnicy. Tu dosiąść można rumaka i zakręcić się na bajkowej karuzeli albo… znaleźć chwilę wytchnienia przy kapliczce ze Świętą Rodziną. Swój pełen blasku zakątek pod jemiołą mają też zakochani.

Każdego roku jarmarkowa scenografia wzbogacana jest o nowe elementy. Tym razem po raz pierwszy zobaczymy 5-metrowej wysokości bramę w kształcie adwentowego świecznika, którą zdobi największy w Gdańsku kalendarz adwentowy.

Sercem Jarmarku jest Plac Dobrych Życzeń. Wokół niego rozstawione są świątecznie udekorowane domki pełne smakołyków z różnych stron świata. Jarmark Bożonarodzeniowy to też idealne miejsce dla wszystkich poszukujących niebanalnych pomysłów na prezenty.

W takim otoczeniu, przy dźwiękach kolęd, nie sposób nie poczuć wzajemnej bliskości  i ciepła nadchodzących świąt.

obraz
Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna