Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • komunikat slider
    Przejście w tryb pracy zdalnej


Amerykańscy agenci turystyczni zachwyceni Gdańskiem, regionem pomorskim, Polską!

ETAF Gdańsk 2019

Wiele pozytywnych komentarzy usłyszeliśmy podczas zakończonej właśnie wizyty studyjnej agentów amerykańskich biur podróży . Chwalono piękno miejsc, wspaniałe zabytki, kuchnię, ogromny potencjał turystyczny i przede wszystkim ludzi z pasją związanych z branżą turystyczną.

A wszystko to w ramach post tour do Gdańska i Regionu Pomorskiego organizowanego po poznańskim spotkaniu  European Travel Agent Forum. Między 14 a 16 listopada br. goście z USA reprezentujący 13 firm specjalizujących się w ofercie Europy  Środkowo-Wschodniej,  mieli okazję do poznania atrakcji turystycznych Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Trasa programu zwiedzania prowadziła też przez Malbork  oraz  Szymbark. W krótki pobyt gości wkomponowano też spotkanie branżowe – w dniu 15.11 odbyły się rozmowy stolikowe z przedstawicielami obiektów, atrakcji turystycznych i organizatorów turystyki przyjazdowej.

Łącznie do Polski w roku 2018 przyjechało ok. 550 tys. mieszkańców USA, to o 5,5 % więcej niż rok wcześniej. Nasz kraj jest bardzo wysoko oceniany ze względu na bogatą ofertę kulturalną, zabytki architektury oraz przyrodę. *

I choć dla wielu amerykanów Polska to nadal dość nieoczywisty kierunek wyjazdu zagranicznego to entuzjastyczne podejście do niezaprzeczalnych  walorów Gdańska i regionu pomorskiego, które zaprezentowano w trakcie fam tripu,  pozwalają optymistycznie patrzeć na możliwość wkomponowania naszej destynacji w programy wizyt.

Wizyta studyjna została zorganizowana we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną.

*Według raportu European Travel Commision pt. “Research Snapshot on the US Travel Market 2018”

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna