Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Turystyka regionu – wyjątkowy projekt turystyczny w skali kraju

Promocja pomorskiego w aplikacji Yanosik

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna weszła we współpracę z aplikacją nawigującą dla kierowców- Yanosikiem w ramach projektu rozwoju ruchu turystycznego „Turystyka regionu”.

Użytkownicy aplikacji tworzą największą społeczność kierowców w kraju, notując każdego miesiąca ponad 2 000 000 unikalnych użytkowników. Yanosik jest najpopularniejszym komunikatorem drogowym dla kierowców. To najchętniej pobierana przez nich aplikacja mobilna.

Dzięki możliwości nawigacji aplikacja może poprowadzić kierowcę do dowolnie oznaczonego miejsca na trasie. Chcemy wykorzystać ten potencjał tak, aby podróżujący drogami naszego regionu mogli zobaczyć największe atrakcje znajdujące się w sąsiedztwie wybranych przez nich dróg. Komunikat reklamowy dociera do kierowców wskazując im najciekawsze atrakcje turystyczne podczas przejazdu – nawet te nieoznakowane znakami drogowymi. W styczniu na mapę aplikacji zamieszczono 60 geolokalizowanych reklam całorocznych atrakcji turystycznych działających na terenie całego woj. pomorskiego, takich jak punkty widokowe, zamki i muzea. Grafika informująca w formie ikony z nazwą miejsca pojawi się w odległości do 10 km od faktycznej lokalizacji atrakcji turystycznej a następnie kiedy kierowca znajdzie się w promieniu 500 m. Wybór atrakcji zamieszczonych na mapie pozostawiliśmy naszym partnerom.

Celem projektu „Turystyka regionu” jest budowa świadomości kierowców odwiedzających region, zarówno tych lokalnych, jak i przyjeżdzających z innych województw. Pozwoli to zwiększyć liczbę wizyt, pomagając kierowcom dotrzeć do najciekawszych obiektów i atrakcji w Pomorskim.

Zachodzące zmiany w profilach turystów krajowych oraz ogólna dynamika rozwoju lokalnej turystyki na świecie i w Polsce to czynniki, które zmieniają również trendy w marketingu miejsc.

Wierzymy, że współpraca z aplikacją Yanosik, systemem nawigacji i informacji „stworzonym przez kierowców, dla kierowców” będzie wstępem do wykorzystywania w promocji turystycznej nowych i nieoczywistych narzędzi promocyjnych.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna