Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • komunikat slider
    Przejście w tryb pracy zdalnej


Travel Dave w regionie pomorskim

tavel dave

W dniach 22-23.05.2019 region pomorski odwiedzi Dave Brett – bloger turystyczny z UK, który prowadzi blog www.traveldave.co.uk Działanie jest elementem promocji realizowanym ze środków Programu Południowego Bałtyku w ramach projektu Baltic Sea Tourism Center, wdrożenie w latach 2016 – 2019.

www.traveldave.co.uk to światowy blog o podróżach, zawierający porady dotyczące wyjazdów, ciekawe historie, filmy i zdjęcia, które zainspirują użytkowników do odwiedzenia danej destynacji.

Bloger jest bardzo aktywny w social media, obserwuje go 3700 użytkowników na fb, 18 900 na Instagramie, 24 100 na twitterze oraz 607 000 na yt.

Tematem przewodnim wizyty studyjnej są kulinaria, lifestyle, slowlife  i aspekt turystyczny w regionie pomorskim. Pierwszy dzień poświęcony został wątkowi kulinarno – bursztynowemu w Gdańsku i Sopocie poprzez wizytę w Muzeum Bursztynu, prezentację ulicy Mariackiej wraz z Bazyliką, degustację bursztynowego menu w partnerskiej restauracji pomorskie prestige oraz pokaz obróbki bursztynu w Galerii Ambermoda. Miasto Gdańsk z zapleczem architektonicznym zaczaruje blogera w dzień natomiast wieczorem swój charakter lifestylowy pokaże Sopot. Natomiast drugi dzień zostanie poświęcony na prezentację oferty slowlife’owej na Kaszubach. Bloger eksplorację subregionu rozpocznie od Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie przewodnik przybliży kulturę kaszubską. Będzie też czas na lokalne specjały i degustację browaru. Istotnym tematem jest również lokalne rękodzieło dlatego bloger weźmie udział w warsztatach ceramiki w Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie. Nie bez znaczenia będą przepiękne widoki, które towarzyszyć będą podczas całej wyprawy.

Więcej o projekcie Baltic Sea Tourism Center:

www.prot.gda.pl/projekty-aktualnie-realizowane/

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna