Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Szkolenie marketingowe dla branży hotelarskiej i SPA

main szkolenie marketingowe dla branży hotelarskiej i SPA

Branżowych szkoleń nigdy dość, a każda okazja, by złapać garść inspiracji i praktycznej wiedzy zawsze na wagę złota! Tym razem Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała szkolenie marketingowe dla obiektów hotelowych i SPA. W wydarzeniu, które odbyło się 21 października 2022 w gościnnych progach Hevelianum, wzięło udział ponad 40 osób.

Marketing jest dzisiaj potrzebny we wszystkich rodzajach usług, a sama jakość oferty i obsługa klienta musi szybować mocno w górę. Wysoki i profesjonalny poziom usług to jeden z kluczy do sukcesu.

Jak zadbać o gościa hotelowego, jak zaopiekować się klientem w Spa, co zrobić, aby klient był zadowolony z usług? Na czym polega autentyczna usługa gościnności? Jak sprawić i wzbogacić doświadczenia pobytu gości, by zapewnić im pozytywne emocje?  

Na te pytania w pierwszej części szkolenia starał się odpowiedzieć Karol Weber – podróżnik, hotelarz, autor bloga Enjoy your stay.  Uczestnicy szkolenia mogli czerpać garściami z jego osobistych doświadczeń, audytów i wizyt w charakterze tajemniczego gościa. Nie zabrakło przykładów z Polski i z zagranicy, które będą przydatne do stworzenia katalogu dobrych praktyk.

W drugiej części spotkania, która w dużej mierze miała warsztatowy charakter, uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak skutecznie promować się w social mediach, wykorzystując modny obecnie format Rolki.

Trzy trenerki z gdańskiej agencji Personal PR wtajemniczyły uczestników spotkania w sekrety Instagrama, objaśniając czym są Rolki  i dlaczego jedne działają a inne nie, jaka jest różnica między Reels a Insta Story, gdzie szukać inspiracji i z jakich narzędzi skorzystać, aby zrobić profesjonalny materiał, który podbije Internet.  Uczestnicy szkolenia mieli okazję samodzielnie stworzyć Rolkę, korzystając z szablonów i instrukcji trenerów z Skillers Academy.

W szkoleniu zorganizowanym przez PROT wzięło udział kilkunastu partnerów projektu Pomorskie Prestige SPA. Poza obiektami z  regionu pomorskiego, w szkoleniu wzięli udział przedstawiciele obiektów turystycznych z województwa warmińsko-pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Wydarzenie branżowe było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązania nowych relacji.

Mamy nadzieję, że nauka przyniesie obfite plony w postaci zadowolonych, powracających gości!

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna