Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Przewodnik po Trójmieście w brytyjskim The Independent

the independent

W dniu 30 maja na stronie internetowej jednego z największych brytyjskich dzienników, The Independent, ukazał się obszerny artykuł dotyczący Gdańska, Sopotu i Gdyni. Artykuł pt. „Gdansk city guide: Where to eat, drink, shop and stay in Poland’s coastal gem”  zamieszczony został w sekcji poświęconej turystyce i prezentuje największe atrakcje turystyczne Gdańska. Zawiera także informacje o Sopocie i Gdyni oraz rekomendacje restauracji i hoteli, które zawierają odnośniki bezpośrednio do ich stron internetowych.

The Independent, brytyjski dziennik internetowy, zanotował w 2017 roku 93.9 milionów wejść na stronę. Czyni go to jedną z najbardziej poczytnych cyfrowych gazet w Wielkiej Brytanii.

Na zaproszenie PROT Gdańsk, Sopot i Gdynię odwiedzi brytyjski dziennikarz Ronan O’Shea.

Wizyta została zorganizowana we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie.

W czasie swojego pobytu, w dniach od 12 do 14 kwietnia, dziennikarz odwiedził Główne Miasto w Gdańsku, zwiedził wystawy prezentowane w Europejskim Centrum Solidarności i Muzeum Bursztynu, spacerował po Gdańskiej Galerii Muralu, Sopocie oraz zobaczył modernistyczne zabytki Gdyni. Program wzbogaciły spacery połączone z poznawaniem lokalnych, trójmiejskich smaków w restauracjach Partnerskich projektu Gdańsk&Pomorskie Culinary Prestige.

Rynek brytyjski należy do rynków priorytetowych na których PROT prowadzi intensywne działania promocyjne. Do udziału w wizytach studyjnych zapraszani są przedstawiciele wpływowych mediów o szerokich zasięgach.

Ekwiwalent medialny opublikowanego artykułu wynosi ponad 80 000 złotych.

Ten i pozostałe efekty wizyt studyjnych znajdują się na www.prot.gda.pl/wspolpraca-z-mediami/efekty-wizyt-studyjnych

 

Fot. https://www.independent.co.uk/travel/48-hours-in/gdansk-poland-best-restaurants-bars-hotels-things-to-do-city-guide-a8377076.html

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna