Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Konkurs POT na Najlepszy Produkt Turystyczny

certyfikat pot top

Polska Organizacja Turystyczna po raz 21 ogłasza konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny. Tym samym Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz kolejny przeprowadza etap regionalny tego konkursu w Województwie Pomorskim.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu.  Co rok Kapituła konkursu zwraca szczególną a dostępność produktu turystycznego dla turysty czy wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w rozwoju produktów. Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej  to najważniejsza nagroda w dziedzinie turystyki, stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi również rangę produktu turystycznego,  wzmacnia pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu marka danego produktu staje się rozpoznawalna w całym kraju i nawet za granicą.

Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji jest Złoty Certyfikat, który może otrzymać produkt turystyczny nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT.

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym w pięciu kategoriach:

  • Wydarzenie cykliczne
  • Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna
  • Obiekt
  • Szlak
  • Miejsce 

Co roku przyznawanych jest, aż 10 Certyfikatów POT, dla produktów które spełniają wszelkie kryteria oceny i są na rynku dłużej niż dwa lata.

Certyfikat Turystyczne Odkrycie Roku 2024 przyznawany jest produktom, które posiadają niezwykły potencjał, są jeszcze mało znane i na rynku turystycznym są krócej niż 2 lata.


Głos w konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych, oceniającą  wskazane produkty w konkursie Certyfikat Internautów. Głosowanie odbywa się na serwisie polska.travel., gdzie użytkownicy Internetu kierując się subiektywną oceną odwiedzanych miejsc i wrażeniami z udziału w wydarzeniach, wybierają  jeden produkt z pośród zgłoszonych do głosowania produktów. Do głosowania o ten certyfikat Komisja Regionalna wskazuje jednego z kandydatów do Certyfikatu POT w danym roku.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 200 tys. złotych.

Poprzedni laureaci konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej prezentowani są na Narodowym Portalu polska.travel.

Wejdź na stronę https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs i zgłoś swój udział !

Na zgłoszenia w etapie regionalnym czekamy do 12 września 2024 r.. Więcej szczegółów dot. aplikacji udziela Agnieszka Chapońkowska a.chaponkowska@prot.gda.pl , tel.: 500-170-430

Pobierz Regulamin konkursu

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna