Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Pomorskie Forum Turystyczne na Kociewiu

Forum Lotów main

Na to wydarzenie członkowie i pracownicy PROT długo czekali. Przez pandemię, która zastopowała spotkania w dużych grupach, przez dwa lata nie można było zorganizować forum w tradycyjnej formule. Ale wreszcie się udało! Forum odbyło się w gościnnych progach Hotelu Ren. Gospodarzem był PROT oraz Lokalna Organizacja Turystyczna na Kociewiu a partnerem Agencja Rozwoju Pomorza. W dwudniowym wydarzeniu branżowym wzięło udział około 50 osób.

Branża turystyczna potrzebuje takich inicjatyw. To konkluzja uczestników Pomorskiego Forum Turystycznego, którzy nie kryli radości z powodu udziału w tegorocznym spotkaniu. Wydarzenie branżowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych organizacji turystycznych i członkowie PROT było okazją do poszerzenia wiedzy i zdobycia inspiracji, ale także przyniosło możliwość poznania nowych osób, wymiany doświadczeń i integracji środowiska

Program tegorocznego forum obejmował panele merytoryczne i część integracyjną. Uczestnicy forum wysłuchali prezentacji i wystąpień osób związanych z turystyką.

Pierwszego dnia uczestnicy forum mogli zgłębić wiedzę na temat funduszy europejskich i wsparcia finansowego. O możliwościach współpracy z Agencją Rozwoju Pomorza mówił Michał Frączek z ARP. O tym jak zrobić profesjonalną kampanię promocyjną i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców opowiadała Emilia Kubik z Travel Agency. Na przykładzie działań na rzecz Visit Dubai, Visit Malta, Lithuania Travel, Costa Cruises pokazała jak wdrażać czasem szalone pomysły i komunikować je odbiorcom.

Drugiego dnia goście mogli zapoznać się z kluczowymi wyzwaniami i zadaniami określonymi w strategii regionu pomorskiego na kolejne lata. Przedstawiła je Marta Chełkowska, prezes PROT i dyrektor Departamentu Turystyki, zachęcając do bliższej współpracy przedstawicieli samorządów i lokalnych przedsiębiorców. Uczestnicy forum poznali też obszary działania i cele programu Interreg South Baltic 2014-2020, w które krok po kroku odsłaniała Khrystyna Bosovych, kierownika projektów we Wspólnym Sekretariacie Programu Interreg Południowy Bałtyk. Dowiedzieli się także o nowej roli PROT jako koorynatora EUSBSR PA Tourism, a także o nowym produkcie PROT – jednodniowych wycieczkach w ramach Pomorskie Tours.

Mimo napiętego programu nie zabrakło czasu na ożywione dyskusje i dobrą zabawę. Pierwszego dnia forum uczestnicy zwiedzili Browar Kociewski i degustowali jego wyroby rzemieślnicze, a wieczorem integrowali się przy muzyce.


Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna