Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • komunikat slider
    Przejście w tryb pracy zdalnej


Pomorskie atrakcyjnym regionem na rynku białoruskim

zaspa

Wizyta studyjna dziennikarzy z Białorusi, która odbędzie się  w dniach 18 – 22.10.2019r. w regionie pomorskim, organizowana jest przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie oraz przy wsparciu Sopockiej Organizacji Turystycznej i partnerów PROT.

Goście podczas wizyty odwiedzą Gdańsk wraz z Europejskim Centrum Solidarności, przepłyną Galeonem Lew na Półwysep Westerplatte, ale odbędą również spacery przez ciekawe i wartościowe historycznie dzielnice miasta –  Zaspę, rozpoznawalną wśród turystów poprzez monumentalne malarstwo ścienne – murale oraz zrewitalizowane Dolne Miasto z m.in. Kamienną Śluzą czy dawna fabryką karabinów, założoną w XIX w. – Królewska Fabryka Broni. Ponadto udadzą się do Sopotu – kurortu nadmorskiego i uzdrowiska, gdzie wśród wielu ciekawych miejsc będą mieli okazję zwiedzić Państwową Galerią Sztuki. Kolejną atrakcją, która czeka na dziennikarzy, będzie wielodziałowe muzeum typu historyczno-artystycznego –  Muzeum Zamkowe w Malborku ze wspaniałymi zbiorami i niesamowitą atmosferą.

Celem dziennikarzy, Yuliyi Pronchakovej, Blisch Denis, Yulii Piatkovej i Ekateriny Shulzhenko, jest przygotowanie materiału promującego region pomorski na rynku białoruskim.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna