Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • komunikat slider
    Przejście w tryb pracy zdalnej


Marco Berchi z LA STAMPA w regionie pomorskim

lastampa png

W ramach kolejnej wizyty studyjnej, organizowanej przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie, która odbędzie się w dniach 04 – 07.10.2019r., region pomorski odwiedzi dziennikarz Marco Berchi, który przygotuje materiał do artykułu dla jednego z największych, opiniotwórczych dzienników włoskich LA STAMPA.

Podczas wizyty gość odwiedzi przede wszystkim Gdańsk z Muzeum II Wojny Światowej, Europejskim Centrum Solidarności i Westerplatte, a także Sopot.

Marco Berchi od 1992 roku jest niezależnym dziennikarzem podróżniczym, piszącym dla głównych włoskich gazet: Messaggero, La Repubblica, Avvenire, La Stampa. Wielki miłośnik gór i wspinaczki, którego historie często opierają  się na mikrokosmosach spotykanych na dużych wysokościach, ale także na mniej znanych marginalnych odcinkach dużych obszarów metropolitalnych. Koncentrując się na każdym elemencie, bogactwie rzeczywistości historycznej i społecznej oraz jego interakcji z rynkiem turystycznym, pisze głównie o podróżach, turystyce, kulturze i rozrywce kulturalnej.

Dziennik La Stampa, który dociera do 1 300 000 odbiorców miesięcznie (sekcja podróży), wydawany w Turynie, jest własnością koncernu Fiata. Założony w 1867 r. jako Gazzetta Piemontese, został zakupiony w 1895 r. przez Alfredo Frassati i od tego czasu nieprzerwanie wydawany jest pod obecnym tytułem.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna