Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Konkurs “Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”

konkurs polska pieknieje 7 cudow funduszy europejskich thumb

Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 stycznia 2013 r.
„Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich” to prestiżowy konkurs, w którym nagradzane są najlepsze przedsięwzięcia z zakresu rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej
i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 800 projektodawców.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach:
• Rewitalizacja (obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa)
• Zabytek (np.: obiekty sakralne, pałace, zamki, historyczne układy urbanistyczne)
• Produkt promocyjny (np.: wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)
• Obiekt turystyczny (np.: hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe)
• Turystyka aktywna (np.: ścieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne)
• Turystyka transgraniczna i międzynarodowa (np.: szlak turystyczny, portal turystyczny, punkt widokowy, projekt turystyczny oparty na współpracy międzynarodowej i transgranicznej)
• Miejsce przyjazne dzieciom (np.: parki tematyczne, ogródki jordanowskie, kompleksy rekreacji dziecięcej itp).
Laureaci otrzymają statuetkę „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablicę pamiątkową oraz dyplom, a także zindywidualizowane pakiety promocyjne. Najlepsze projekty poznamy podczas uroczystej gali organizowanej w Warszawie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie. W wypełnieniu formularza i doborze materiałów ilustracyjnych pomoże poradnik „Jak poprawnie przygotować zgłoszenie”.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz poradnik dostępne są na
stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl i www.smartlink.pl

W czasie trwania konkursu wszelkich wyjaśnień udzielają pracownicy
Biura Konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”
Jacek Rutkowski, Agata Rokita
tel. kom: 605-517-004, 605-517-009
tel./faks: 61 849 90 40 (wew. 103, 104)
e-mail: konkurs@smartlink.pl

Adres Biura Konkursu:
ul. Zjazd 2/4
60-653 Poznań

Beneficjenci z Pomorza należą do najbardziej utytułowanych w konkursie „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.  W  edycji 2001 i miasto Gmina Karsin uzyskała nominację w kategorii  „Turystyka aktywna” za projekt „Rozbudowa infrastruktury turystycznej nad jeziorem Wielewskim w Wielu gmina Karsin”.
W 2010 r. Miasto Sopot otrzymało nominacje w kategorii „Turystyka aktywna” za rewaloryzację Parku Północnego w Sopocie, a projekt „Utworzenie Centrum Edukacji Regionalnej na bazie odrestaurowanej wozowni w Warcinie” był nominowany w kategorii „Obszary wiejskie”.
W edycji 2009 projekt „Centrum Hewelianum: Budowa kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego” zdobył główną nagrodę w kategorii „Rewitalizacja”, a projekt „Wzmocnienie potencjału turystycznego Krainy w Kratę – rekonstrukcja zagrody Albrechta w Swołowie” był nominowany w kategorii „Turystyka na obszarach wiejskich”. W edycji 2008 po najwyższe laury sięgnęły dwa pomorskie projekty: „Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie” i „Zachowanie i udostępnianie dziedzictwa Pomorza poprzez utworzenie Parku Kulturowego w Wejherowie”.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna