Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • czary gary 1200x450
    Czary-Gary. Pomorski Podcast Kulinarny


Kamperem przez Pomorskie

kamperem przez pomorskie

Pomorskie to atrakcyjna destynacja turystyczna, posiadająca również ogromny potencjał w zakresie turystyki kempingowej. Zarówno bogate dziedzictwo przyrodnicze czy historyczne, jak i bezpieczeństwo regionu gwarantują satysfakcję podróżujących.

Okres pandemii spowodował, że turystyka caravaningowa jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu, gdyż turyści spragnieni wyjazdów i odpoczynku, poszukiwali większego kontaktu z naturą i komfortu przemieszczania się. Popyt na tego rodzaju wypoczynek rekordowo wzrósł w ostatnich latach w całej Europie. Doskonałym przykładem może być Królestwo Niderlandów, kraj miłośników turystyki kempingowej, gdzie aż 3,5 miliona Holendrów podróżuje w ten sposób i wielu z nich posiada własne kampery. 

W związku z tym ZOPOT Amsterdam wraz z organizacją ACSI przygotował szeroko zakrojoną kampanię promocyjną turystyki kempingowej w Polsce na rynek holenderski, realizowaną poprzez wysyłkę newsletterów, artykuły drukowane i elektroniczne oraz publikacje w social mediach. Kolejnym etapem, bardziej kompleksowym, jest zaprezentowanie tras GPX dostępnych w aplikacji TOM TOM, które jest bardzo istotne w aspekcie organizowanego w sierpniu 2023 roku zjazdu Światowej Federacji Kampingu i Karawaningu w Warszawie oraz Międzynarodowego Rally w Kozienicach.

W wyniku współpracy Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej  z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie powstały trzy artykuły dotyczące pomorskich tras kamperowych, dedykowane turystom z Niderlandów, które można znaleźć na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej.

Materiał zawiera ciekawe miejsca do odwiedzenia i aktywności w regionie:

https://www.polen.travel/nl/camping/met-een-kemper-langs-hotspots-van-pommeren

https://www.polen.travel/nl/camping/kemper-merenroute-in-pommeren

https://www.polen.travel/nl/camping/de-pommerse-vuurtorenroute

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna