Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Bory Tucholskie jednym z cudów Polski

borytucholskiecudem

Bory Tucholskie zostały okrzyknięte cudem Polski w plebiscycie organizowanym przez National Geographic Polska. Głosy oddawali czytelnicy, co cieszy nas jeszcze bardziej, ponieważ Bory Tucholskie mają ogromny potencjał turystyczny.

O tym, że Bory Tucholskie są cudem wiedzieliśmy od zawsze. To jeden z najbardziej rozległych borów lasów sosnowych w Polsce. Pełnych pomników przyrody, jezior i dziko żyjących zwierząt. Pomiędzy drzewami przepływają dwie rzeki: Brda i Wda oraz wiele mniejszych cieków wodnych. Możesz tu przyjść na bardzo długi spacer albo wycieczkę rowerową. Zobaczysz tu m.in. lobelię jeziorną, o której pisał Adam Mickiewicz w balladzie „Świteź”. Bory Tucholskie to również raj dla wędkarzy!

W konkursie „Cuda Polski 2024” w szranki stanęło aż 48 niezwykłych miejsc z całego kraju. W ich wyborze pomagały m.in. regionalne organizacje turystyczne, lokalni przewodnicy oraz sami mieszkańcy. W regionie Pomorskim to my jako Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z lokalnymi organizacjami wskazaliśmy potencjalnych kandydatów. Pod uwagę brane były przede wszystkim miejsca zaskakujące, ciekawe i z dala od utartego szlaku. Ostatecznie, to właśnie internauci wybrali po jednym najpiękniejszym miejscu na każde województwo. Łącznie oddano 258 tyś. głosów i wybrano 16 wspaniałych miejsc w Polsce.

– Pomorskie pełne jest miejsc, które można opisać jako cuda Polski, dlatego wybór tych najpiękniejszych, które zawalczą o zwycięski tytuł był niezwykle trudny. W selekcji miejsc pomagały nam Lokalne Organizacje Turystyczne, które doskonale znają potencjał swoich regionów. Cieszy nas wybór internautów, bo Bory Tucholskie zachwycają swoim bogactwem przyrody. To doskonałe miejsce na odpoczynek wśród natury, długie piesze wędrówki i wycieczki rowerowe – mówi Łukasz Magrian, dyrektor zarządzający Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.  

„Cuda Polski” to plebiscyt, którego celem jest promowanie pięknych, ale wciąż niedocenianych miejsc w naszym kraju. Zachęcamy do planowania podróży po wybranych lokacjach w całej Polsce i oczywiście do odwiedzenia Pomorskiego, w którym zachwycą was nie tylko Bory Tucholskie, ale również cuda Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla, Ziemi Słupskiej oraz Trójmiasta.

Więcej informacji i pełna lista zwycięskich miejsc: https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/cuda-polski-2024-wyniki-czytelnicy-wybrali-najpiekniejsze-miejsca-w-kraju-240607084916

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna