Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


15-lecie PROT i Światowy Dzień Turystyki

15 lecie PROT

 

4 października 2018 r. w Państwowej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyły się regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki oraz świętowanie 15-lecia działalności Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Jak co roku w regionalnych obchodach Światowego Dnia Turystyki uczestniczyli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Obecni byli także samorządowcy, działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przewodnicy i piloci wycieczek, hotelarze i restauratorzy, przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z turystyką.

 

„Każdy dostrzega wartość turystyki”

Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do podsumowania roku działań w turystyce, wymiany doświadczeń i poglądów, jak również spotkań w gronie przyjaciół z branży.

– Jesteśmy regionem, który rozwija się najszybciej spośród wszystkich regionów Unii Europejskiej. Wielu mieszkańców i turystów podkreśla, że tu żyje się najlepiej w Polsce. Jest to także zasługa ludzi pracujących w usługach turystycznych – mówił marszałek Mieczysław Struk. – Dzisiaj zwracamy uwagę na 9 milionów turystów, którzy odwiedzają nasze województwo. Widzimy, jak każdego roku powstają nowe obiekty, nowe inwestycje, nowe atrakcje turystyczne. Dostrzegamy troskę o jakość obsługi ruchu turystycznego. Nikt nie może zanegować roli, jaką turystyka pełni w gospodarce województwa pomorskiego. Każdy dostrzega jej wartość – dodał marszałek.

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki była „Turystyka i cyfrowa transformacja”. Nawiązano w ten sposób do wykorzystania innowacyjnych rozwiązań technologicznych ułatwiających podróżowanie, usprawniających zarządzanie w turystyce i poszerzających możliwości promocji regionów turystycznych. Jak zaznaczył wicemarszałek Krzysztof Trawicki: – W turystyce, np. w hotelarstwie czy przewodnictwie, nowinki technologiczne to już codzienność. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że pomorska branża doskonale je wykorzystuje.

W tym roku regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki zbiegły się z jubileuszem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, która od 15 lat integruje branżę i środowisko turystyczne całego województwa. Stowarzyszenie skutecznie zajmuje się promocją naszego regionu na rynku krajowym i zagranicznym, czego rezultatem jest m.in. zwiększający się z roku na rok ruch turystyczny. Prowadzi także Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej.

– Chciałbym państwu podziękować za to wszystko, co robicie dla gospodarki województwa pomorskiego, za tworzenie miejsc pracy, za budowanie pozytywnego wizerunku naszego regionu – mówił marszałek Mieczysław Struk. – Przez ostatnie 15 lat, czyli od momentu, kiedy powstała Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, stworzona została sieć powiązań lokalnych organizacji turystycznych, przedstawicieli usług turystycznych oraz samorządów. Dzisiaj, podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju turystyki, którzy chcą nadal współpracować w ramach Pomorskiej Organizacji Turystycznej, życzę samych sukcesów – dodał marszałek.

Życzenia przekazali także prezes Polskiej Izby Turystyki oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Przy okazji podziękowania za współpracę z PROT złożono m.in. pomorskim przewodnikom, właścicielom biur podróży, hotelarzom i restauratorom.

 

Kto otrzymał nagrody i wyróżnienia?

Na scenę zaproszono osoby najbardziej zaangażowane w życie PROT na przestrzeni ostatnich 15 lat… Osoby, które z wielką pasją i życzliwością podchodziły do partnerskiej współpracy. Osoby, na które zawsze można liczyć.

Lista Nagrodzonych

Agnieszka Syroka – przewodnik

Izabella Daszkiewicz – przewodnik

Gabriela Kosicka – przewodnik

Kamil Lipski – Hampton by Hilton Gdańsk Airport

Bolesław Gut – Stary Browar Kościerzyna

Michał Jasiczek – Aktiv Tours Reisen

Leszek Ostaszewski – Travel Projekt

Grzegorz Soszyński – JAN-POL

Grzegorz Krajewski – Busland

Edyta Ellwart i Adam Kaleński – Gdański Bowke oraz Piwna 47

Lidia Narloch – LOT Serce Kaszub

Radosław Kamiński – Remus Usługi Turystyczne

Halina Rogińska – Stowarzyszenie Agroturystyczne Kościerska Chata

Andrzej Młyński – LOT Szczyt Wieżyca

Piotr Świąc – TVP3 Gdańsk

Brygida Susko – Magazyn Gdański

Małgorzata Hudyma – ZOPOT Sztokholm

Jacek Janowski – Polska Organizacja Turystyczna

Artur Żyrkowski Agencja Promocji Miast i Regionów

Bożena Murańska Departament Turystyki UMWP

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna