Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Pomorska wieś w obiektywie publicznej telewizji hiszpańskiej

hiszpańska telewizja w pomorskim

Zakończyła się trwająca w dniach 12-14.09.2018 wizyta studyjna hiszpańskiej ekipy filmowej przygotowującej cykl programów dokumentalnych pt. “Turystyka w obszarach wiejskich na świecie”.

W programie wizyty poświęconej Pomorskiemu znalazły się trzy podstawowe tematy: atrakcje Gdańska, natura i przyroda oraz aktywności pozamiejskie. W czasie sześciu dni udało się zaprezentować gościom ekspozycje Muzeum Bursztynu i pokaz obróbki materiału w manufakturze, wystawę Europejskiego Centrum Solidarności, sopockie molo i plażę, ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, ustecki port oraz bytowski zamek. Całość nagrywanego materiału wzbogaciły warsztaty wypieku chleba przygotowane przez muzeum w  Swołowie , warsztaty haftu kaszubskiego oraz spływ kajakowy rzeką Soszycą.

Region i jego atrakcje zrobiły na gościach bardzo duże wrażenie. Ekipa filmowa zachwyciła architektura Głównego Miasta w Gdańsku oraz Słowiński Park Narodowy, na którego filmowanie z przyjemnością poświęcili znacznie więcej czasu niż pierwotnie założono.

Programy “Turystyka w obszarach wiejskich na świecie” są kilkakrotnie emitowane w TVE 2 w ciągu 3 lat, posiadającą swoją wierną publiczność oraz na kanale międzynarodowym TVE, co sprawia, iż oglądalność poszczególnych odcinków jest bardzo wysoka. Ponadto, producent, firma Orange, ma podpisaną umowę z niemiecką telewizją WDR/ARD, która również emituje cykl. Ekwiwalent medialny przygotowywanego materiału szacowany jest na kwotę 100 000 euro i pozwoli zapoznać się hiszpańskim i niemieckim widzom z bogatą ofertą wypoczynku pozamiejskiego jaki dostępny jest w Pomorskim.

Przygotowywany w Pomorskim odcinek wyemitowany zostanie w ramach serii w roku 2019.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna