Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • krytyka kulinarna slider 1
    Przewodnik Krytyki Kulinarnej po Pomorskim już dostępny


Amerykańscy agenci turystyczni zachwyceni Gdańskiem, regionem pomorskim, Polską!

ETAF Gdańsk 2019

Wiele pozytywnych komentarzy usłyszeliśmy podczas zakończonej właśnie wizyty studyjnej agentów amerykańskich biur podróży . Chwalono piękno miejsc, wspaniałe zabytki, kuchnię, ogromny potencjał turystyczny i przede wszystkim ludzi z pasją związanych z branżą turystyczną.

A wszystko to w ramach post tour do Gdańska i Regionu Pomorskiego organizowanego po poznańskim spotkaniu  European Travel Agent Forum. Między 14 a 16 listopada br. goście z USA reprezentujący 13 firm specjalizujących się w ofercie Europy  Środkowo-Wschodniej,  mieli okazję do poznania atrakcji turystycznych Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Trasa programu zwiedzania prowadziła też przez Malbork  oraz  Szymbark. W krótki pobyt gości wkomponowano też spotkanie branżowe – w dniu 15.11 odbyły się rozmowy stolikowe z przedstawicielami obiektów, atrakcji turystycznych i organizatorów turystyki przyjazdowej.

Łącznie do Polski w roku 2018 przyjechało ok. 550 tys. mieszkańców USA, to o 5,5 % więcej niż rok wcześniej. Nasz kraj jest bardzo wysoko oceniany ze względu na bogatą ofertę kulturalną, zabytki architektury oraz przyrodę. *

I choć dla wielu amerykanów Polska to nadal dość nieoczywisty kierunek wyjazdu zagranicznego to entuzjastyczne podejście do niezaprzeczalnych  walorów Gdańska i regionu pomorskiego, które zaprezentowano w trakcie fam tripu,  pozwalają optymistycznie patrzeć na możliwość wkomponowania naszej destynacji w programy wizyt.

Wizyta studyjna została zorganizowana we współpracy z Gdańską Organizacją Turystyczną.

*Według raportu European Travel Commision pt. “Research Snapshot on the US Travel Market 2018”

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna