Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Współpraca ze Stena Line

wspolpraca ze stena line thumb

   W 2012 roku Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna kontynuowała owocną dotąd współpracę z przewoźnikiem promowym Stena Line. Armator dokonał na przełomie lat 2010-2011 wymiany jednostek obsługujących połączenie Gdynia – Karlskrona. Dotąd wykorzystywane promy – towarowy Finnarrow i pasażerski Stena Baltica – zostały zastąpione  przez dwa pojemne, bliźniacze statki Stena Vision i Stena Spirit, które jednorazowo mogą przewieźć 1700 pasażerów i 460 samochodów osobowych. Wymusiło to na armatorze zmianę polityki w dziedzinie struktury przewozów – faworyzowane dotąd przewozy ciężarówek nie przeszkadzają już rozwojowi turystyki indywidualnej, a szczególnie tej najbardziej dla amatora pożądanej – wyjazdom pasażerów zmotoryzowanych i grup w autobusach.

   Stena Line stara się obecnie przedstawiać Polskę jako destynację atrakcyjną nie tylko do krótkich wyjazdów jednodniowych lub weekendowych ograniczających się do Trójmiasta. Armator stara się przedstawić jak najwięcej powodów do wyjazdu do naszego kraju poprzez szeroką prezentację atrakcji turystycznych, wydarzeń sportowych, kulturalnych i rozrywkowych.

   Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna współpracuje z armatorem przy przygotowaniu informacji zawartych w publikacjach nt. Polski takich, jak wydawany kwartalnie katalog „Ledighet de Luxe” („Wolny czas de Luxe”) czy „Pocket Guide” („Przewodnik kieszonkowy”). W wymienionych wydawnictwach prezentujemy wybrane atrakcje turystyczne Pomorza, kalendarz wydarzeń, rekomendujemy restauracje, hotele itp. Informacje PROT-u są przedstawiane w tekście jako „głos ekspercki”. Nasze informacje są również zamieszczane w serwisie internetowym www.stenaline.se.

   W celu promocji turystyki indywidualnej Stena Line stworzyła dwujęzyczny (szwedzki i norweski) portal www.findbookandgo.com prezentujący wydarzenia i atrakcje turystyczne po południowej stronie Bałtyku. PROT aktywnie bierze udział w tworzeniu serwisu.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna