Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Wizyty studyjne do czerwca 2012

Ze względu na Mistrzostwa UEFA EURO 2012 zainteresowanie dziennikarzy, którzy przyjechali w pierwszej połowie bieżącego roku, było ukierunkowane właśnie na to wydarzenie. Do czerwca 2012 odbyły się 23 wizyty, w czasie których gościliśmy 128 dziennikarzy. 14 wizyt było ściśle związanych z nadchodzącymi Mistrzostwami  Europy w Piłce nożnej. Nasz region cieszył się dużym zainteresowaniem mediów Hiszpańskich, Irlandzkich i Niemieckich, oczywiście ze względu na to, iż drużyny narodowe tych krajów na swoją bazę pobytową wybrały hotele z naszego regionu: Hotel Mistral i ośrodek sportowo-rekraacyjny w Gniewinie, Hotel Sheraton i Dwór Oliwski.

Zainteresowanie naszym regionem wykazały również media bardziej egzotycznych krajów. W marcu odwiedzili nasz dziennikarze sportowi z Chin a w maju z Izraela. Poza tym gościliśmy dziennikarzy z Anglii, Portugalii, Norwegii, Belgi i Holandii oraz Włoch.

W czasie wizyt dziennikarze obowiązkowo odwiedzali Stadion Gdańsk, czyli bursztynową PGE Arenę, spotykali się z przedstawicielem Biura Prezydenta ds. EURO, który prezentował obiekt i odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące organizacji oraz przygotowań do Mistrzostw. Dziennikarze zwiedzali centra pobytowe drużyn, oraz poznawali uroki Gdańska, Sopotu i Gdyni. Wszystkie materiały zostały opublikowane przed UEFA EURO 2012.

Dzięki rozgłosowi jakie przyniosły nam Mistrzostwa odwiedzili nas także dziennikarze, którzy imprezą nie byli zainteresowani a chcieli poznać Gdańsk i Polskę. 10 wizyt, które odbyły się w pierwszej połowie roku były efektem zainteresowania naszym regionem ale jako destynacji wakacyjnej i turystycznej.

Dziennikarka angielska Lucy Higgins opisała Gdańsk jako wspaniałe miejsce na podróż poślubną. Sasha Hesteline z Anglii postanowiła napisać przewodnik turystyczny o Polsce. Dwie dziennikarki ze Szwecji opisały atrakcyjne ośrodki SPA i turystykę aktywną, którą Szwedzi są niezmiennie bardzo zainteresowani. Gościliśmy dwie duże grupy dziennikarzy z Danii. We współpracy z Jensem Morch z portalu internetowego Polennu.eu zaprezentowaliśmy gościom uroki Gdańska i Sopotu. Dziennikarz francuski Pan Gilbert Pytel niezwykle zainteresowany regionem i Żuławami.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna