Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • zrodla informacji slider
    Źródła informacji


Wizyta studyjna słowackich dziennikarzy

wizyta studyjna slowackich dziennikarzy thumb

   Do Trójmiasta dzięki współpracy PROT z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce przyjechali dziennikarze największych słowackich mediów. W dniach 12 – 15 kwietnia PROT, wraz z Biurem Promocji Miasta Gdańsk i Biurem Promocji Miasta Sopot, prezentowało najciekawsze atrakcje Trójmiasta i regionu.

  Dziennikarze odwiedzili PGE Arenę, gdzie Pani Joanna Pawłowska z Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 odpowiedziała na pytania dziennikarzy dotyczące obiektu, jego parametrów oraz inspiracji regionem zaczerpniętych przez architektów. Następnie Pan Łukasz Pałucha z Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 przedstawił przygotowania miasta do zbliżających się Mistrzostw.

  W Gdańsku goście oprócz spaceru po Głównym Mieście odwiedzili Stocznię, wystawę “Drogi do Wolności” oraz Muzeum Bursztynu. Dziennikarze następnie udali się do Sopotu, którym byli zauroczeni. Oprócz oczywistych atrakcji jak Molo i Ulica Bohaterów Monte Cassino Pani Katarzyna Stawiasz z Urzędu Miasta Sopot zorganizowała prezentację Hipodromu z przedstawieniem planów rewitalizacyjnych obiektu, Operę Leśną, która już w lipcu zostanie ponownie otwarta oraz Ergo Arenę, której kalendarzem imprez bardzo zainteresowali się goście.

  Na kolacji w Sopocie do dziennikarzy dołączył Wiceprezydent Miasta Sopot Pan Bartosz Piotrusiewicz. Następnego dnia dziennikarze udali się w region. Zachwyceni byli Żuławami, rejsem Żeglugą Wiślaną z przystankiem w Drewnicy na najlepsze pierogi w okolicy. W Muzeum Żuławskim zapoznali się z historią regionu a w Domu Podcieniowym w Trutnowach z kulturą i tradycją Żuław. Wieczorem Zamek Gniew przyjął dziennikarzy spektaklem historycznym zatytułowanym „Z dziejów Zamku Gniew” i kolacją biesiadną. W niedzielę dziennikarze odwiedzili Gdańskie Targi Turystyczne, na których Słowacja miała jedno z większych i ciekawszych stoisk na tegorocznych Targach.

   Jeszcze przed wylotem do domu, zdążyli odwiedzić molo w Orłowie oraz zobaczyć Klif Redłowski i piękne gdyńskie plaże. Mamy nadzieję, że ze względu na połączenia lotnicze oferowane przez Eurolot między Gdańskiem a Popradem coraz więcej turystów Słowackich wybierze wakacje nad Bałtykiem.

http://www.ta3.com/clanok/12951/polsko-sa-uz-tesi-na-sampionat-v-gdansku-vyrastol-moderny-stadion.html
http://www.ta3.com/clanok/13013/objavime-sever-polska.html
http://www.ta3.com/clanok/13070/v-turizme-plati-nepisane-pravidlo-ak-nevystavujes-na-veltrhoch-nejestvujes.html

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna