Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Tak świętowaliśmy 50-lecie gdańskiego portu lotniczego!

top

50-lat minęło, od kiedy gdańskie lotnisko zostało przeniesione z Zaspy do Rębiechowa. W 1974 roku rozpoczęła się historia sukcesu, który świętowaliśmy  wspólnie 5 kwietnia 2024 roku w Amber Expo na uroczystej gali rocznicowej. Były gratulacje, łzy wzruszenia, oryginalne upominki i uroczysta oprawa – pełna dobrej muzyki i wyśmienitego jedzenia.

Gratulujemy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy! To wielki zaszczyt móc świętować z Wami pięćdziesiąte urodziny lotniska i 30-lecie spółki Port Lotniczy. Z tej okazji, zarząd Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przekazał prezent na ręce Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk Tomasza Kloskowskiego – rzeźbę uskrzydlonego Ikara.

Historia gdańskiego lotniska to przykład sukcesu – przez ostatnie 3 dekady lotnisko obsłużyło 60 milionów pasażerów, a w 2024 niemal na pewno obsłuży 6 milionów. Z Gdańska możemy latać do 23 krajów, na 70 lotnisk, co łącznie daje siatkę aż 85 połączeń. I nieustannie się rozwija – w tym roku pojawią się nowe, m.in. – do szwedzkiego Skellefteå, włoskiego Brindisi, hiszpańskiej Walencji czy na lotnisko Fiumicino we Włoszech.

Jubileusz jest dla nas okazją do wspomnień. Wspólnie z Portem Lotniczym Gdańsk promowaliśmy Trójmiasto i region pomorski na najważniejszej europejskiej imprezie branży lotniczej – Router Europe 2023, współpracowaliśmy przy organizacji Euro 2012 oraz zaprezentowaliśmy walory naszego regionu na Expo 2020 w Dubaju. To były dobre projekty, z których jesteśmy dumni.

Portowi Lotniczemu Gdańsk im. Lecha Walesy oraz Zarządowi Portu Lotniczego Gdańsk składamy serdeczne gratulacje i życzymy wysokich lotów w kolejnych latach.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna