Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Spotkanie partnerskie w Finlandii

1 1

W dniach 06-08 marca 2024 czternastu partnerów projektu z 8 krajów, w tym z regionu pomorskiego: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Agencja Rozwoju Pomorza S.A. spotkało się w regionie Mikkeli w Finlandii, aby wziąć udział w kolejnym worshopie projektowym. Organizatorem spotkania byli partnerzy projektu Lomalaidun ry oraz South-Eastern Finland University of Applied Sciences.

Podczas spotkania każdy z partnerów miał okazję zaprezentować efekty swoich prac w projekcie, przedstawić jakie ma plany na rok 2024 oraz wspólnie je przedyskutować Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń między partnerami. Partnerzy wzięli również udział w warsztacie projektowym podczas, którego identyfikowali swoje zasoby, w tym mocne i słabe strony produktów i ofert regionów pilotażowych.

W Mikkeli partnerzy projektu mieli również okazje odwiedzić znaną halę targową, gdzie stacjonują cenieni lokalni producenci, nie obyło się bez degustacji. Wartym docenienia jest również największe w Finlandii jezioro Saimaa, które jest uznawane za centrum wakacyjne Finlandii.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w terminie 27-29 maja w Litwie, na którym partnerzy projektu przedstawią opracowanie pomysły i usługi kulinarne dla regionów pilotażowych. Organizatorami spotkania będą: Association of Klaipeda Region, Lithuanian Centre for Social Sciences oraz Lithuanian Countryside Tourism Association. Projekt Bascil współfinansowany ze środków programu Interreg Baltic Sea Region.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna