Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Spotkanie partnerskie projektu Bascil na Litwie

top 2

W dniach 27-29 maja 2024 roku odbyło się kolejne spotkanie projektu Bascil. Tym razem partnerzy projektu zgromadzili się w regionie Kłajpeda, a organizatorem wydarzenia była Asociacija “Klaipėdos regionas”. Region pomorski reprezentowany był przez przedstawicieli Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Agencji Rozwoju Pomorza S.A.

Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych osiągnięć w wdrażaniu ofert turystyki kulinarnej w poszczególnych regionach, omówienie dalszych planów pracy w projekcie oraz międzynarodowa wymiana doświadczeń i dobrych praktyk już wdrożonych w pilotażowych obszarach. Z dumą zaprezentowaliśmy dokonania naszych zaangażowanych producentów, a oferta turystyczna regionu pomorskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Spotkanie było również okazją poznania dziedzictwa kulturowego regionu Kłajpeda, doskonałych lokalnych produktów oraz doświadczenia autentyczności oraz gościnności mieszkańców. Elementem wizyty studyjnej był udział w edukacyjnym programie “Fish Road” w regionie kulturowym Lithuania Minor.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się we wrześniu w Estonii.

Projekt Bascil współfinansowany jest ze środków programu Interreg Baltic Sea Region.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna