Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Szkolenie dla przedstawicieli punktów informacji turystycznej

top szkolenie bursztyn

Szkoleń i nauki nigdy dość. Z inicjatywy Pomorskiej Regionalnalnej Organizacji Turystycznej 19 maja odbyło się spotkanie  informacyjno-szkoleniowe dla przedstawicieli punktów i centrów informacji turystycznych z Województwa Pomorskiego. Szkolenie odbyło się w gościnnych progach Muzeum Bursztynu i było okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń, ale także integracji środowiska. Gościem specjalnym był Włodzimierz Szczurek – dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Kijowie.

Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać  prezentacji Marleny Rogalewskiej, Dyrektor Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Została w nim poruszona kwestia osób niepełnosprawnych,  które także stanowią grupę odbiorców oferty turystycznej. Wystąpienie skłaniało do refleksji, czy potrafimy odpowiedzieć na ich potrzeby, czy umiemy się nimi zaopiekować i stworzyć ofertę regionu dostosowaną do osób niesłyszących. Prezentacja została wzbogacona przykładami  najważniejszych zwrotów turystycznych w języku migowym.

Drugi temat wiodący dotyczył turystów z Ukrainy i potrzeby  przygotowania oferty turystycznej pod kątem tej grupy. Nieoceniony okazał się udział dyrektora ZO POT w Kijowie, Wojciecha Szczurka, który na co dzien funkcjonuje na obszarze dotknietym wojną. Jego  żywe refleksje i obserwacje na pewno mocno rozszerzyły perspetywę.

Przybliżone zostały również projekty wiodące w działania PROT istotne z punktu widzenia klienta w IT.

Spotkanie dla pracowników punktów informacji turystycznej było okazją do wymiany doświdczeń oraz informacji z poszczególnych subregionów, a także poznania Muzeum Bursztynu oraz Gdańskiej Galerii Zmysłów.

 

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna