Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • na spacer prot slider
    Akcja „Chodźmy na spacer” - zimowa kampania PROT


Smaki Pomorskiego w litewskim magazynie

pomorskie na litwie

W związku z kwietniową inauguracją bezpośredniego połączenia lotniczego na trasie Gdańsk-Wilno PROT oraz Instytut Polski przygotowały kulinarną wizytę studyjną dla dziennikarek magazynu “Beatos virtuve” (Kuchnia Beaty) która odbyła się w dniach 17-21.04.2018 . Celem wizyty było zaprezentowanie Pomorskiego jako ciekawej destynacji zarówno pod względem dostępnych atrakcji jak i bogatej oferty kulinarnej.

W magazynie pojawił się już efekt tej wizyty studyjnej. Opowieściom o kulinariach i atrakcjach Pomorskiego redaktorka, Beata Nicholson, poświęciła aż 7 stron.

Kulinarna oferta Pomorskiego przedstawiona jest przez pryzmat restauracji i lokali serwujących dania na poszczególne okazje. Dziennikarka poleca zarówno miejsca na rodzinny obiad jak i miejsca dla osób szukających najwyższych doznań kulinarnych na specjalne okazje. Tematy kulinarne przenikają się z informacjami na temat atrakcji turystycznych Pomorskiego i ubogacone są pięknymi zdjęciami. Jako największe atrakcje turystyczne przedstawia Główne Miasto w Gdańsku, Sopot i śródmieście Gdyni.

Kulinarno-lifestylowy magazyn kulinarny „Beatos virtuve” , wydawany w nakładzie 15 tys. egz., jest najpopularniejszym magazynem tego typu na Litwie. Redaktorem czasopisma jest Beata Nicolson, dziennikarka i osobowość medialna. Profil FB Beaty Nicolson ma ponad 220 000 fanów  i jest jednym z najpopularniejszych profilów FB na Litwie (cały kraj zamieszkuje ok 3 000 000   mieszkańców). Beata Nicolson prowadzi również blog, ale głownie jest znana jako założycielka i „twarz” magazynu, książek kucharskich oraz autorskiej audycji telewizyjnej.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna