Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • na spacer prot slider
    Akcja „Chodźmy na spacer” - zimowa kampania PROT


Smaki pomorskiego w kulinarnej prasie litewskiej

pomorskie miody

 

Jak smakuje pomorska kuchnia? W związku z uruchomieniem nowego, bezpośredniego połączenia lotniczego liniami Wizzair do spróbowania lokalnych dań zaproszono dziennikarki najpopularniejszego na Litwie czasopisma kulinarnego. Wizyta studyjna odkrywająca przed gośćmi smaki metropolii i regionu odbędzie się od 17 do 21 kwietnia 2018.

Kulinarno-lifestylowy magazyn kulinarny „Beatos virtuve” („Kuchnia Beaty”) , wydawany w nakładzie 20 tys. egz., jest najpopularniejszym magazynem tego typu na Litwie. Redaktorem czasopisma jest Beata Nicolson, dziennikarka i osobowość medialna. Profil FB Beaty Nicolson ma ponad 220 000 fanów  i jest jednym z najpopularniejszych profilów FB na Litwie (cały kraj zamieszkuje ok 3 000 000   mieszkańców). Beata Nicolson prowadzi również blog, ale głownie jest znana jako założycielka i „twarz” magazynu, książek kucharskich oraz autorskiej audycji telewizyjnej.

Kluczem i centralną częścią publikacji będzie prezentacja kulinarnego życia regionu. W trakcie wizyty goście poznają smaki najlepszych restauracji, spotkają się z szefami pomorskich restauracji. Pobyt obfitować będzie także w kulinarne warsztaty i spotkania. Na podstawie programu wizyty przygotowany zostanie artykuł. Dodatkowo każdy z gości przygotuje dodatkowo swoją własną dokładnie opracowaną propozycję idealnego dnia lub weekendu w Trójmieście.

Oprócz kuchni w materiałach znajdą się także inne aspekty życia miasta, w tym architektura i ciekawostki turystyczne miasta z konkretnymi rekomendacjami. W dedykowanym programie znalazły się takie miejsca jak Główne Miasto, Teatr Szekspirowski, Europejskie Centrum Solidarności, sopockie Molo oraz Szlak Architektury Modernistycznej w Gdyni. W programie wizyty znajduje się również wizyta w Przywidzu i jego okolicach.

Wizyta studyjna dziennikarek przygotowana jest we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie, Miastem Gdańsk oraz Agencją Rozwoju Gdyni.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna