Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


Projekt #blogginpolonia również na Pomorzu! 5 blogerów, 5 regionów, 5 tras tematycznych!

projekt blogginpolonia rowniez na pomorzu 5 blogerow 5 regionow 5 tras tematycznych thumb

W dniach 10 – 14 czerwca na Pomorzu zagości Gian Luca Sgaggero – włoski bloger, który jest jednym z 5 wyłonionych uczestników projektu #blogginpolonia. Bloger wyruszy trasą historyczno-kulturalną Pomorza, w tym Gdańsk, Sopot i Malbork, w którą wplecione zostaną liczne motywy nawiązujące do tematyki wolności. Pomysłodawcą projektu jest Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Rzymie.

Projekt #blogginpolonia jest inicjatywą promocyjną Polski na rynku włoskim, która wykorzystuje nowe kanały komunikacyjne, takie jak blogi i powiązane z nimi platformy społecznościowe. Skierowany jest do konkretnego odbiorcy (tzw. odbiorcy 2.0), do społeczności blogerskich oraz do czytelników blogów.

Celem projektu jest wykorzystanie potencjału promocyjnego, jaki mają blogi i platformy społecznościowe, będące efektywnym i budzącym zaufanie źródłem informacji i inspiracji w wyborze destynacji turystycznej. Potencjalnego odbiorcę można umieścić w przedziale wiekowym 20-45 lat.

W ramach projektu wyłonionych zostało 5 blogerów, którzy zyskali szerokie grono czytelników przedstawiając w sposób niekonwencjonalny tematykę podróżniczą z która są związani.

Blogerzy zostaną wysłani do Polski między 10 a 15 czerwca, każdy na inną, opracowaną wcześniej trasę tematyczną, która będzie najbliższa jego zainteresowaniom i pozwoli przybliżyć czytelnikom Polskę z różnych punktów widzenia.

Trasy dostyczą  5 strategicznych wyróżników:
1. Natura
2. Lifestyle, design, fashion
3. Food&amp.beverage
4. Młodzież, życie studenckie
5. Kultura/historia

Ostatnia trasa historyczno-kulturowa zrealizowana zostanie w Regionie Pomorskim, odwiedzając głównie Gdańsk, Sopot i Malbork. Bloger będzie miał okazję poznać historię i kulturę Pomorza, poprzez takie miejsca jak: Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, Państwową  Galerię Sztuki, Zatokę Sztuki czy spotkanie z organizatorem Festiwalu „All About Freedom”. Natomiast awangardowe  restauracje i nocny „clubbing” pozwoli poczuć niepowtarzalny klimat Pomorza.

Po zakończeniu blog tour’ów na platformie blogginpolonia.it zorganizowany zostanie konkurs na najlepszy blog (region). Zwycięzcę poprzez głosowanie wyłonią czytelnicy.

Projekt #blogginpolonia jest doskonałym narzędziem promocyjnym dla regionu, pozwala on na ukazanie walorów danego miejsca w sposób niestandardowy przez zaproszonego blogera, co w dużej mierze może się spotkać z zainteresowaniem turystów z Włoch i wpłynąć na wzrost ich przyjazdów.

Zapraszamy do śledzenia platformy blogginpolonia.it i oddawania głosów na Pomorze.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna