Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Karol Okrasa z Pomorskie Prestige
    Sezon jesienno-zimowy w pomorskim z Karolem Okrasą


LOT Kociewie zaprasza na Piknik Cysterski w Gdańsku

piknik cysterski na strone

 

Kim byli cystersi?
Co znaczy łacińska sentencja „ora et labora”.
Czym zajmuje się skryba?
Jakie niezwykłe zabytki znajdują się w Pelplinie?

Odpowiedzi na te inne pytania pomożemy Ci poszukać podczas Pikniku Cysterskiego, na który serdecznie zaprasza LOT Kociewie  – 12 września w godzinach od 13 do 18.

Spotkajmy się pod Bramą Wyżynną w Gdańsku… Przygotowaliśmy sporo atrakcji na wtorkowe popołudnie: warsztaty pisania gęsim piórem, warsztaty tworzenia bursztynowej biżuterii, gry i zabawy dla najmłodszych, mini wystawa o historii oraz zabytkach Duchowej Stolicy Kociewia i stoisko informacyjne o Regionie kociewskim.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji na to wtorkowe popołudnie, aby i duży i mały mógł poznać cystersów. Warsztaty pisania gęsim piórem poprowadzi profesjonalny skryba, który przybliży Ci tę średniowieczną sztukę. A ponadto warsztaty tworzenia bursztynowej biżuterii, dla młodszych gości gry i zabawy, mini wystawa o historii oraz zabytkach Duchowej Stolicy Kociewia i stoisko informacyjne o Regionie kociewskim.

To tylko część atrakcji… ale już dziś zaplanuj także wizytę w dawnym opactwie zakonnym w Pelplinie, a najlepiej podczas XVII Jarmarku Cysterskiego, który odbędzie się w dniach 15-17 września.

Przybądź, zobacz, posłuchaj i razem z nami poznaj życie średniowiecznych mnichów!

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

www.lot.kociewie.eu

info@kociewie.eu

58 531 37 41

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna