Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw
    Konkursy na wsparcie działań promocyjnych i wydawnictw


Hiszpańska telewizja publiczna TVE kręci materiał na Pomorzu

espanol

W dniach 30.04 – 07.05.2019r. dzięki współpracy Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Madrycie, gościć będziemy dziennikarzy hiszpańskiej telewizji publicznej, Antonio Montero Díaz (reporter) i Daniela Leal Gallardo (operator kamery) oraz 2 osoby towarzyszące, których celem jest przygotowanie materiału promującego region pomorski dla programu “Espańoles en el mundo”.

Ekipa telewizyjna odwiedzi m. in. Muzeum Zamkowe w Malborku, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Muzeum Etnograficzne we Wdzydzach, Łebę i Słowiński Park Narodowy, Gdynię z ORP “Błyskawica” i “Darem Pomorza”, Sopot – Monte Cassino, molo oraz Gdańsk – Półwysep Westerplatte, Europejskie Centrum Solidarności i Główne Miasto z Drogą Królewską i Muzeum Bursztynu.

Program „Españoles en el Mundo” emitowany jest przez telewizję publiczną i cieszy się bardzo dużą popularnością w Hiszpanii – najbardziej znany i lubiany, o czym świadczy ponad 1 milion widzów tygodniowo. Prezentuje on świat z punktu widzenia Hiszpanów i Hiszpanek mieszkających poza granicami własnego kraju. Program można oglądać za pośrednictwem międzynarodowego kanału TVE1. Obecnie trwa 21 sezon i jeden z kolejnych odcinków ma być poświęcony naszemu regionowi.  

W Polsce był on już realizowany, poprzednio w Krakowie (sezon 9)- 1.486.000 widzów (wyemitowano na antenie TVE 1, 18 października 2011r) oraz Warszawie (sezon 11)- 1.333.000 widzów (wyemitowano na antenie TVE 1, 26 czerwca 2013r). Oba odcinki, są dostępne na oficjalnej stronie internetowej programu oraz na kanale you tube.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna