Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • na spacer prot slider
    Akcja „Chodźmy na spacer” - zimowa kampania PROT


Gdańsk na wizji – wizyta baskijskiej TV

gdańsk na hiszpańskiej wizji

Z roku na rok Gdańsk i województwo pomorskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony hiszpańskich turystów. Nad podsycaniem tego zainteresowania PROT pracuje cały rok. Dlatego do udziału w wizycie studyjnej zaproszono przedstawicieli hiszpańskich mediów – telewizji, prasy i radia.

W dniach 19-21 lutego 2018 roku w Gdańsku, Sopocie i Gdyni gościć będzie ekipa dziennikarzy baskijskiego kanału EITB, realizujących Chiloe Travel TV Program. Podczas wizyty przygotowany zostanie materiał turystyczno- kulturalny, wzbogacony o relacje kulinarne. Dziennikarze odwiedzą najważniejsze atrakcje turystyczne Gdańska i Sopotu, wezmą także udział w najdłuższej imprezie biegowej organizowanej w regionie pomorskim – Trójmiejskim Ultra Tracku, który rozpocznie się w Gdyni. Planowana data emisji programu opowiadającego o pomorskich atrakcjach to lipiec 2018 roku.

Ponadto w takcie wizyty zostanie przygotowany dwudziestominutowy materiał dźwiękowy, który jeszcze w tym miesiącu zostanie wyemitowany na antenie Basque Public Radio. Uzupełnieniem efektów będzie także materiał prasowy, którego wydanie zaplanowane jest na kwiecień 2018.

Szacowana liczba widzów pięćdziesięciominutowego programu w hiszpańskiej telewizji wynosi 100 000 widzów, a ekwiwalent finansowy to aż 950 000 euro. Materiał radiowy dociera do około 200 000 odbiorców a koszt jego emisji to 5 500 euro.

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna